• In English
 • "У цьому році ми значно пришвидшили роботу Секретаріату і Уряду в цілому", - Ганна Онищенко
  опубліковано 07 грудня 2015 року о 15:56

  Сьогодні, 7 грудня, під час річного звітування членів Уряду, які відповідають за гуманітарні питання, Ганна Онищенко розповіла про основні досягнення та напрямки реформ, які були впроваджені у Секретаріаті Кабміну.

  «Міністр Кабінету Міністрів України не має профільного міністерства і конкретного напрямку державної політики, за який відповідає. Але, основне завдання Секретаріату КМУ, який я очолюю – організувати ефективну та результативну роботу всього Кабінету Міністрів. У цьому році було проведено рекордну кількість засідань Уряду – понад 130, для порівняння за весь минулий рік їх було близько 90. Протягом цього часу було прийнято понад 2500 рішень Уряду», - поінформувала Ганна Онищенко.

  Міністр зазначила, що одним з основних напрацювань, яке забезпечило прийняття такої кількості рішень, стали зміни до Регламенту Кабінету Міністрів. «Усі невідкладні питання та питання дерегуляції приймаються на засіданні Уряду за скороченою процедурою. Таким чином, близько 450 рішень, надважливих в той чи інший період часу, були прийняті швидко, уникаючи тривалої бюрократичної процедури погодження», - повідомила Міністр.

  Крім того, у Секретаріаті КМУ було вдосконалено програмне забезпечення системи діловодства, що дало змогу прискорити процедуру візування і погодження документів в електронному вигляді. Також у тестовому режимі запущено мобільну версію електронного документообігу на планшетних пристроях, що дає змогу керівництву оперативно відпрацьовувати документи, навіть не перебуваючи в цей час на робочому місці. Все це значно пришвидшує роботу як Секретаріату КМУ, так і Уряду в цілому.

  «Ще один напрямок роботи, яким ми займались спільно з Держагенством з питань електронного урядування – це вдосконалення електронного урядування. Що зроблено: по-перше, підключено майже всі органи державної влади до системи електронної взаємодії (СЕВ). Вперше за 20 років ми отримали можливість передавати матеріали до засідань Уряду та урядових комітетів в електронному вигляді за допомогою СЕВ. Це дає змогу економити бюджетні кошти на 40 пачках паперу і 15 картриджах лише на одне засідання Уряду», - повідомила Міністр.

  Основними планами на майбутній рік, Ганна Онищенко назвала, перш за все, подальше вдосконалення електронного врядування, а саме – забезпечення електронного візування нормативно-правових актів. Ще один з напрямів діяльності – створення Національного контактного центру.

  «По-перше, створивши НКЦ на базі існуючого Урядового контактного центру, ми плануємо розширити коло адресатів, до яких громадяни зможуть звертатись – тобто, це будуть усі органи державної влади, у тому числі органи місцевого самоврядування. По друге, основним принципом роботи Центру буде можливість звернутись до будь-якого державного органу за єдиним номером телефону, на єдиний веб-портал за єдиною формою електронного звернення та, в результаті, оперативно отримати відповідь», - поінформувала Міністр.