• In English
 • В`ячеслав Кириленко: У 2015 році нам вдалося вирішити багато питань, які раніше вважалися "непідйомними"
  опубліковано 07 грудня 2015 року о 15:27

  7 грудня Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури В`ячеслав Кириленко в рамках публічного звіту членів Уряду розповів про реформування сфери культури у 2015році

   «Хочу презентувати стратегічні напрямки діяльності Міністерства культури за рік, що минає. Більш детальний варіант звіту річної діяльності Міністерства культури розміщений на офіційному сайті відомства для ознайомлення громадськості», – розпочав Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури.

   У своєму виступі В`ячеслав Кириленко наголосив на таких основних кроках:

   - Підписання Угоди про приєднання України до програми ЄС «Креативна Європа»;

  - Завершення роботи над проектом нового закону про охорону нерухомої культурної спадщини;

  - Внесення до Парламенту проекту закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який розглядатиметься депутатами вже цього тижня;

  - Спільну з народними депутатами роботу над  законом про Український Інститут;

  - Внесення на погодження до Уряду Довгострокової стратегії розвитку української культури – Стратегії реформ;

  - Прийняття у першому читанні ініційованого Міністерством культури законопроекту про запровадження конкурсно-контрактної форми роботи в закладах культури;

  - Внесення на погодження до Уряду проект Стратегії розвитку бібліотечної справи до 2025 року;

  - Внесення на погодження нового законопроекту щодо вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей.

   Окремо Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури окреслив низку гострих проблем, які були розв’язані відомством в цьому році:

   «Хочу зупинитися на тому, що Міністерству культури вдалося розв'язати низку гострих проблем сфери культури, кожна з яких дотепер, до цього скликання Уряду вважалась непідйомною. Уперше видатки на охорону музеїв, бібліотек і заповідників стали захищеною статтею бюджету, забезпечено безперервність кіновиробничого процесу,відновлена передплата бібліотеками періодичних видань, втричі зменшено розмір плати за оренду професійним працівникам за використання творчих майстерень. Нами  була проведена прозора процедура закупівлі для бібліотек 84 назв видань від 30 видавництв на суму 9 млн. грн. У 13 разів у порівнянні з 2014 роком збільшився розмір капіталовкладень, скерованих на першочергові реставраційні, ремонтні та протиаварійні роботи на пам’ятки  ЮНЕСКО, заповідники та інші установи культури».

  Також Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури повідомив, що вдалося збільшити додатково на 100 млн. грн. державну підтримку кіно-, телевиробництва та направити всі кошти, отримані від оренди державними кіностудіями, на виконання їх статутних завдань. Встановити річну плату в 1 грн. за оренду державного майна комунальними музеями, розблокувати грант Уряду Японії та оновити обладнання у Харківській національній опері.

  Також В’ячеслав Кириленко повідомив про підписання міжнародних Угод про співробітництво у сфері культури  з Грузією та Литовською Республікою.