• In English
 • Павло Розенко окреслив основні пріоритети Мінсоцполітики на наступний рік
  опубліковано 07 грудня 2015 року о 14:02

  Основним завданням Мінсоцполітики на наступний рік є робота над посиленням справедливості, доступності та адресності системи соціального захисту людини та підвищення рівня державних соціальних стандартів і гарантій. Про це сьогодні під час звіту гуманітарного блоку Уряду повідомив Міністр соціальної політики Павло Розенко.

  У наступному році, за словами Міністра, Мінсоцполітики працюватиме над подальшою децентралізацією державної влади у сфері соціальної політики та розширенням повноважень місцевого самоврядування щодо впровадження соціальної політики, реформуванням трудового законодавства та системи пенсійного забезпечення, створенням Національного агентства зайнятості та реформуванням системи соціальних послуг загалом.

  Павло Розенко повідомив, що у проекті Державного бюджету України на 2016 рік заплановане підвищення мінімальних соціальних стандартів двічі протягом року. Загалом планується, що мінімальні зарплати, пенсії та інші соціальні виплати у наступному році зростуть на 12%. «Це дає нам надії на те, що принаймні інфляційні ризики нам вдасться певною мірою мінімізувати», - зауважив він.

  Звітуючи про виконану протягом року роботу, Павло Розенко відзначив, що чинному складу Уряду вдалося зробити те, про що попередні роки тільки говорили: «Ми скасували пільги усім народним депутатам, міністрам, суддям, прокурорам та іншим чиновникам. З 1 липня цього року пільги майже трьом мільйонам громадян надаються виключно з урахуванням доходу».

  Глава Мінсоцполітики також підкреслив, що з 1 червня 2015 року скасовано спецпенсії чиновникам. «Призначення всіх видів пенсій відбувається для всіх за нормами єдиного закону», - нагадав Павло Розенко.

  Окремо Міністр соціальної політики зупинився на реформуванні системи житлових субсидій. «У травні стартувала нова реформована система субсидій і на сьогодні вже 4,8 млн. українських родин оформили і отримують субсидії за новим порядком. Близько 200 тис. заяв ще знаходяться на розгляді. Якщо порівнювати з попереднім роком, то кількість отримувачів субсидій зросла у 6 разів. Таким чином, це доводить ефективність тієї реформи, яку ми провели», - підсумував Павло Розенко.