• In English
 • На кордоні з Білоруссю завершилася спільна правоохоронна операція "Зубр-2015"
  опубліковано 05 грудня 2015 року о 10:05

  Відповідно до Плану, затвердженого керівниками прикордонних відомств України і Республіки Білорусь, з липня по листопад цього року проводилась спільна спеціальна прикордонна операція «Зубр-2015» .

  Основною метою цієї операції стало запобігання, виявлення та припинення незаконної міграції, контрабандної та іншої противоправної діяльності через українсько-білоруський державний кордон, підвищення оперативності спільного реагування на зміни обстановки на ділянках відповідальності Чернігівського, Житомирського, Луцького прикордонних загонів Північного регіонального управління.

  Спільно з підрозділами Державної прикордонної служби у заходах взяли участь співробітники СБУ, Національної поліції та працівники Державної фіскальної служби.

  Під час проведення операції вилучено понад 60 одиниці вогнепальної та холодної зброї, 327 боєприпасів, майже 60 кілограмів наркотичних та психотропних речовин.

  Також під час здійснення заходів контролю не пропущено через державний кордон 2037 осіб, виявлено 538 осіб з несправними документами та 36 осіб, яким заборонено в’їзд в Україну. Крім того, затримано 420 порушників державного кордону, з яких 11 нелегальних мігрантів, 538 порушників правил перебування в Україні та 396 осіб, які порушили прикордонний режим та режим в пунктах пропуску. 79 осіб були затримані за незаконний вилов живих водних ресурсів та вилучено у них 3 малих плавзасоби і майже 4 тисячі метрів браконьєрських сіток.

  Під час операції також було виявлено та вилучено контрабандних товарів майже на 700 тисяч гривень та накладено штрафів на загальну суму 580 тисяч гривень.