• In English
 • Арсеній Яценюк: Очікую роботи правоохоронної і суддівської системи з конфіскації коштів режиму Януковича. Вони можуть піти на оборону та соцвитрати
  опубліковано 04 грудня 2015 року о 19:39

  «Сподіваюся, що новий антикорупційний прокурор і нові органи, які ми створили і які є повністю незалежні від Уряду України, будуть робити свою роботу. Ми свою роботу зробили. 1,5 мільярда доларів (колишнього режиму Януковича –ред.) арештували. Тепер я очікую роботи правоохоронної і суддівської системи на конфіскацію цих грошей», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю українським телеканалам у п’ятницю, 4 грудня.

  Він підкреслив, що наступного року необхідно «нарешті прийняти рішення про конфіскацію активів режиму Віктора Януковича»: «Було рішення урядового органу, який бореться з відмиванням коштів, про арешт активів на 1,5 мільярда доларів. І протягом року судова і правоохоронна система не спромоглася їх конфіскувати».

  Глава Уряду підкреслив, що ці кошти можуть піти у спеціальний фонд: «Із цих 40 мільярдів гривень 20 мільярдів може піти на оборону, частково - може піти на соціальні витрати. Це буде залежати від нашого спільного рішення».

  Окрім того, аби отримати необхідні додаткові кошти до державного бюджету на наступний рік, Уряд пропонує провести прозору, чесну і ефективну приватизацію. Проте, зазначив Арсеній Яценюк, Парламент вкотре блокує цю ініціативу: «Деякі політичні сили хочуть далі сидіти на державних підприємствах і не зацікавлені в приватизації цих державних підприємств».

  Відповідаючи на запитання щодо наступних траншів міжнародної допомоги, Арсеній Яценюк підкреслив: «У нас немає двох шляхів. У нас є тільки один шлях - виконання нашої програми реформ, яка повністю відповідає тим критеріям, які нами узгоджені з Міжнародним валютним фондом, ухвалення закону про державний бюджет, зваженої і економічно ефективної податкової реформи, і інших законів, які спрямовані на зміну політики в охороні здоров'я, в освіті і в усіх профільних галузях, в тому числі і в соціальній. І отримання як наступного траншу Міжнародного валютного фонду, так і фінансової допомоги Сполучених Штатів Америки».

  «Мова йде про 4 мільярди американських доларів. Крім західних партнерів нам їх ніхто не дасть", - наголосив він.

  Що стосується 3 мільярдів доларів кредитів Януковичу від Російської Федерації, "без реструктуризації ми їх повертати не будемо», - додав Глава Уряду.