• In English
 • Мін'юст за 2 роки витратив на тендерні закупівлі в 5 разів менше коштів, ніж витрачалося за 1 рік попередньою владою, - Наталія Севостьянова
  опубліковано 04 грудня 2015 року о 16:25

  Завдяки відкритим процедурам та ліквідації корупційних схем Міністерство юстиції в 2014 та 2015 роках у доларовому еквіваленті витратило на тендерні закупівлі в 5 разів менше коштів, ніж представники колишньої влади за один 2013 рік. Про це сьогодні під час брифінгу в Будинку Уряду повідомила Перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова.

  «Завдяки новим підходам до державних закупівель була досягнута значна економія державних бюджетних коштів. За 2 останні роки Міністерством юстиції на тендерні закупки було витрачено в 5 разів менше, ніж попереднім складом Мін’юсту за 2013 рік», - зазначила Наталія Севостьянова.

  За її словами, у 2013 році за рік на забезпечення діяльності Міністерства юстиції було витрачено 87 млн. доларів. Натомість у 2014 і 2015 роках разом Мін’юст витратив усього 17 млн. доларів.

  «Це вказує на те, як «ефективно» використовувалися кошти представниками минулої влади», - заявила перший заступник Міністра юстиції.

  При цьому, вона зауважила: у 2013 році майже 85% коштів було витрачено на функціонування реєстрів.

  «Тоді через корупційні схеми кілька офшорних компаній отримували роялті за нібито розроблене ними програмне забезпечення для функціонування реєстрів. Після зміни влади Міністром юстиції було прийняте рішення зупинити такі виплати. Завдяки нашим спеціалістам було змінене все програмне забезпечення, яке нині повністю перебуває у власності держави і жодна офшорна компанія не має можливості втручатися у діяльність реєстрів, не має до них доступу і не отримує державних коштів», - наголосила Наталія Севостьянова.

  За її словами, нині найбільшу частку витрат становлять послуги юридичних радників – 57% від загальної суми. На другому місці – лише 33% коштів – функціонування реєстрів.

  Заступник Міністра юстиції Оксана Іванченко додала, що й на закупівлі послуг іноземних юридичних  радників з метою представництва та захисту інтересів України в міжнародних юрисдикційних органах також вдалося зекономити чималі суми завдяки запровадженню прозорої  системи відбору.

  «Вперше в історії Міністерством юстиції в серпні цього року в межах переговорної  процедури закупівлі послуг радників було запропоновано прозору й відкриту процедуру. По кожній справі заявлялося від 2 до 4 радників, які за принципом редукціону – покрокового зменшення вартості пропозиції – пропонували вартість своїх послуг. На сьогодні за результатами проведення такої процедури міністерству вдалося зекономити до 30 млн. грн.», - зазначила заступник Міністра юстиції.

  Вона також поінформувала присутніх, що до кінця 2015 року очікується, що сума зекономлених коштів може істотно зрости.

  Порівнюючи показники закупівель у 2013 та 2014-15 роках, Оксана Іванченко повідомила, що за 2 останні роки на закупівлю послуг радників було витрачено у 2,4 рази менше, ніж за 2013 рік.

  «У 2013 році річним планом Мін’юсту було заплановано придбати послуги юридичних радників на заплановану суму 46 млн. грн., що на той час становило 5,7 млн. дол. Фактично було сплачено за договорами з юридичними радниками 4,6 млн. дол. Починаючи з 2014 року Міністерством юстиції було заплановано за 2 роки закупити послуги юридичних радників на 133 млн. грн., тобто 7,7 млн. дол. Фактично Мін’юст уклав договорів з юридичними радниками на суму 32,1 млн. грн., або 1,9 млн. дол.», - зауважила заступник Міністра юстиції.

  Разом з тим вона нагадала, що Міністерство юстиції на початку 2015 року одним із перших долучилося до системи електронних закупівель ProZorro, де запропонувати свій товар може будь-яка компанія чи підприємець, а переможця визначають публічні торги за методом зворотного аукціону.

  «У ході 38 електронних закупівель при прогнозованій вартості товарів 798 тис. грн. вартість закупки вдалося знизити на 223 тис. грн. Може здатися, що економія не досить велика. Однак слід врахувати те, що наразі система ProZorro дає можливість закуповувати за таким механізмом лише товари й за умови, що вартість тендеру не перевищує 100 тис. грн. Інші послуги та роботи поки що закуповуються за загальною процедурою», - поінформувала присутніх заступник Міністра юстиції.

  За її словами, прийняття Закону «Про публічні закупівлі» дасть можливість всім органам використовувати дану систему у повному обсязі для всіх закупівель.

  «Таким чином ми не лише мінімізуємо корупційні ризики, а й даємо змогу максимально широкому колу підприємців долучитися до системи електронних закупівель для державних органів», - резюмувала Оксана Іванченко.