• In English
 • Фрегат «Гетьман Сагайдачний» завдяки волонтерській допомозі оснащений сучасним навігаційно-радіолокаційним радаром
  опубліковано 04 грудня 2015 року о 15:36

  Фрегат Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Гетьман Сагайдачний» завдяки допомозі з боку волонтерського руху «Повернись живим» оснащений сучасним навігаційно-радіолокаційним радаром. Сьогодні, 4 грудня, особовий склад флагманського корабля українських ВМС за участі засновника благодійної організації Віталія Дейнеги продемонстрував можливості станції представникам вітчизняних засобів масової інформації.

  «Наявність цього радару на озброєнні значно розширює тактичні можливості корабля, суттєво підвищує рівень виявлення цілей, їх класифікації, а також рівень навігаційної безпеки, – повідомив журналістам флагманський спеціаліст радіотехнічного озброєння бригади надводних кораблів капітан-лейтенант Сергій Курдюк. За інформацією офіцера, станція, яка досі перебувала на озброєнні, була менш функціональною, і її основним недоліком було те, що вона не взаємодіяла з різними новітніми системи, зокрема, з АІF (автоматична ідентифікація кораблів/цілей). – Раніше оператору станції доводилося, так би мовити, вручну вирішувати багато завдань, з якими сьогодні успішно справляється нова станція. Радар може супроводжувати одночасно до 100 цілей на відстані до 96 морських міль (близько 180 кілометрів)», – додав представник штабу бригади.

  У свою чергу, Віталій Дейнега повідомив журналістам, що фрегат «Гетьман Сагайдачний» є вже не першим кораблем українських ВМС, який благодійна організація оснастила сучасним радаром. За його інформацією, станція коштує близько 280 тисяч грн.

  «Гетьман Сагайдачний» – наш головний, флагманський корабель флоту, і ми не маємо права його втратити, чи ризикувати ним. Тому питання коштів тут взагалі не стояло. Якщо радар підвищує спроможності корабля, умовно кажучи, на 20, чи на 30 відсотків, то затрати вже виправдані», – зазначив Віталій Дейнега.

  Волонтери та журналісти привітали моряків фрегату з Днем Збройних Сил України, який відзначатиметься 6 грудня.