• In English
 • У Міноборони будується сильна система запобігання і протидії корупції, в тому числі засобами, ресурсами й інструментами внутрішнього аудиту
  опубліковано 04 грудня 2015 року о 15:24

  «Аудитори допомагають своїми інструментами, яких немає у розпорядженні інших керівників: ми аналізуємо виклики. У цьому році вперше Міністром оборони затверджено дуже широку антикорупційну програму на 2016-2017 роки. У програмі в кожній сфері діяльності Міністерства оборони проаналізовано певні ризики, які оцінені, і запропоновано заходи для їх зменшення та стримування у допустимих межах, при яких вони не будуть негативно впливати на діяльність Міноборони», – повідомила під час брифінгу директор Департамент внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України Марина Бариніна.

  Також за участю Департаменту аудиту та фінансового контролю розроблено план управління ризиками на 2015 рік.

  «У кожному структурному підрозділі Міноборони затверджено систему внутрішнього контролю та управління ризиками, де відображено всі моменти, які можуть зустрітися у діяльності у відповідній сфері. Внутрішній аудит долучається до аналізу ризиків на будь-якому етапі. Наприклад, якщо брати придбання та будівництво житла, то ми здійснюємо не лише виїзні перевірки, ми також аналізуємо попередньо проекти договорів до їх підписання. Якщо ми бачимо такі ризики, ми повідомляємо керівництву Міноборони про це і приймаються відповідні рішення. У разі виявлення будь-яких  порушень ми негайно інформуємо і доповідаємо Міністру оборони України», – розповіла Марина Бариніна.

  Вона відзначила, що ще жодного разу не було такого, щоб за фактом порушень Міністр оборони не прийняв рішень про передачу матеріалів до правоохоронних органів. Кожний факт порушення передається до правоохоронних органів в усіх сферах.

  «У Міністерстві будується достатньо сильна система запобігання і протидії корупції, в тому числі засобами, ресурсами й інструментами внутрішнього аудиту», – наголосила директор Департамент внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міноборони Марина Бариніна.

  Начальник Головного управління Військової служби  правопорядку Збройних Сил України генерал-майор Ігор Криштун розповів, що за рішеннями Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака та його заступника Юрія Гусєва, Військова служба правопорядку провела перевірки тих житлових будинків і квартир, які здавалися під продаж для заселення військовослужбовців. Зокрема, в Новому Роздолі, Михайлівсько-Рубежівському, в селі Гора, що поблизу Києва.

  «За результатами наших розслідувань Міністр оборони прийняв рішення по покаранню посадових осіб, а документи службового розслідування нами передані в прокуратуру. Зараз порушені кримінальні справи, за результатами яких буде прийнято рішення по відповідальності цих осіб, які винні в тих чи інших правопорушеннях», – повідомив генерал-майор Ігор Криштун.