• In English
 • Олег Наливайко: Створення суспільного мовлення завершиться в першому кварталі 2016 р.
  опубліковано 04 грудня 2015 року о 12:47

  Процес створення суспільного мовлення завершиться в першому кварталі 2016 року. Про це повідомив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко на конференції «Інформаційне суспільство в Україні: досягнення та пріоритети реформ», яка відбулась у Києві 3 грудня.

  Олег Наливайко зазначив, що 16 грудня відбудеться важлива подія - припинення діяльності державних телерадіокомпаній і буде оформлено акти передачі, що є першим етапом на шляху їх приєднання до НТКУ. «І далі залишиться, власне, робота зі створення національної суспільної телерадіокомпанії», - сказав він.

  Також Голова Держкомтелерадіо повідомив, що з 1 січня 2016 розпочнеться пілотний проект із роздержавлення друкованих ЗМІ. «У наступний четвер,10 грудня, ми зберемо в клубі Кабінету Міністрів усіх, хто бачить себе учасником пілотного проекту. Очікуємо близько 150 редакторів, і почнемо безпосередньо цю роботу. Дуже хотіли б, щоб реформування завершилось не за три роки, згідно з законом, а набагато раніше. Це вдасться, якщо зробимо пілотний проект ефективним», - зазначив він.

  Олег Наливайко вважає, що успіх у сфері реформування медіа пов'язаний з тим, що медіаспільнота та влада діяли як єдиний організм і мали тверду підтримку Ради Європи і Єврокомісії.

  «Саме тому у Верховній Раді  були проголосовані ключові законопроекти. І зараз для нас головне - це їхня імплементація. В першу чергу - створення повноцінного Суспільного телебачення і радіомовлення, а також рефоромування друкованих державних і комунальних ЗМІ. Також серед пріоритетів - необхідність прийняття закону про аудіовізуальні медіапослуги. Згідно з домовленістю, це  має бути до липня наступного року», - сказав Олег Наливайко.

  Конференція «Інформаційне суспільство в Україні: досягнення та пріоритети реформ», у якій взяли участь близько 100 експертів, стала підсумковою у спільній програмі Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».