• In English
 • У Франції Голова Держенергоефективності Сергій Савчук підписав «Спільну заяву» в рамках Всесвітнього Альянсу з питань будівель та споруд
  опубліковано 04 грудня 2015 року о 09:36

  Відповідний документ передбачає співпрацю щодо реалізації ефективної політики в напрямку екологічної відповідальності у секторі будівель та споруд. Зокрема, обмін досвідом, підвищення рівня обізнаності та взяття зобов’язань щодо розповсюдження інформації про безпосередній вплив будівельної галузі на екологію довкілля.

  Сектор будівель та споруд відповідає за 30% світових викидів вуглекислого газу. Ця цифра швидко зростає і може досягнути 50% викидів вуглекислого газу до 2050 року. Це зростання збільшує ризики залежності країн, регіонів та місцевих громад до наслідків зміни клімату. Тому, зміни в будівельному секторі можуть істотно сприяти в питанні зміни клімату з метою обмеження глобального потепління до рівня нижче 2 °C.

  За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), рухаючись шляхом зниження рівня температури на 2 °C, вимагається зниження енергоспоживання в секторі будівництва принаймні на 30% за рахунок будівництва нових енергоефективних будівель та капітального оновлення існуючих до 2050 року.

  Під час підписання "Спільної заяви" Голова Держенергоефективності Сергій Савчук нагадав присутнім, що в Україні 80% житлового фонду потребує комплексної термомодернізації, яка може знизити енергоспоживання на 50%. За його словами, обсяг необхідних інвестицій у цю сферу сягає 30 млрд. євро. "Будівлі бюджетних установ також потрібно утеплювати. І для цього необхідно інвестицій у сумі 4,5 млрд. євро", - зауважив С. Савчук та додав, що Україна високо цінує можливість долучитися до Всесвітнього Альянсу з питань будівель та споруд. "Україна відкрита до співпраці з різними країнами, щоб разом робити важливі кроки на шляху підвищення енергоефективності будівель", - наголосив Голова Агентства.

  Довідково

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук бере участь у «Дні будівель», що проходять в рамках ХХІ конференції сторін рамкової конвенції ООН по зміні клімату (COP21)  в місті Парижі.

  Всесвітній Альянс з питань будівель та споруд передбачає об’єднання урядів, провідних будівельних компаній та мереж, потенційних спонсорів та існуючих допоміжних ініціатив у спільних діях з метою досягнення цілей стратегії зменшення рівня температури «на 2 °C» в будівельній галузі.