• In English
 • Арсеній Яценюк: Україна не відтерміновуватиме запровадження технічних і фітосанітарних стандартів, визначених Угодою про ЗВТ з ЄС, як того вимагає РФ
  опубліковано 03 грудня 2015 року о 14:25

  «Україна не буде відтерміновувати запровадження технічних і фітосанітарних стандартів, які визначені Угодою про зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом», - заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 2 грудня.

  Арсеній Яценюк повідомив, що 1 грудня завершився 13-й раунд технічних консультацій і консультації на рівні Міністерств щодо запровадження Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС: «Це тристоронні консультації, де Україна і Європейський Союз виступають разом, а Росія виступає як країна, яка не хоче, щоб Угода про зону вільної торгівлі набула чинності».

  «Аргументація Росії не витримує жодної критики. Ми запропонували повну співпрацю в тому, щоби Російська Федерація усвідомила, що Угода набуде чинності 1 січня за будь-яких обставин. Якщо в Росії є будь-які технічні питання, на які вони не зможуть знайти відповідь, - напевно, через труднощі перекладу Угоди про зону вільної торгівлі, - ми готові їм ще раз перекласти цю Угоду, ще раз проінтерпретувати і далі провести зустрічі з приводу запровадження й імплементації цієї угоди», - підкреслив він.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що під час учорашніх переговорів РФ висунула умови щодо відтермінування на 10 років запровадження Україною технічних і фітосанітарних стандартів, які відповідають вимогам Угоди про ЗВТ з Євросоюзом.

  «Мета Росії – не дати можливості, щоб українська економіка розвивалася. Мета Росії – не дати можливості, щоб українські товари були конкурентними і легко завойовували інші ринки»,  - наголосив він.

  «Хочу чітко заявити: Україна не буде відтерміновувати запровадження технічних стандартів і фітосанітарних стандартів, які визначені Угодою про зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом. Технічні і фітосанітарні стандарти запроваджуватимуться в терміни, визначені Угодою, а саме з 1 січня наступного року», - підкреслив Арсеній Яценюк.