• In English
 • МІП: Міжнародні злочини Росії в анексованому Криму можуть призвести до другого Нюрнберга
  опубліковано 02 грудня 2015 року о 13:06

  Міністерство інформаційної політики України організувало в інформаційному агентстві «Укрінформ» презентацію спеціального випуску аналітично-правового дайджесту «Крим без правил: переміщення цивільного населення Російської Федерації на окуповану територію України». Дайджест було підготовлено Регіональним центром прав людини, Українською Гельсинською спілкою з прав людини та експертно-аналітичною групою «CHROT».

  За словами керівника Української Гельсінської спілки з прав людини Бориса Захарова, восени Верховна Рада України прийняла Декларацію про визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду.

  «Тепер Міжнародний кримінальний суд зможе розслідувати та здійснювати судове переслідування осіб, винних у злочинах, що скоєні Російською Федерацією на території Криму з початку окупації. Мова йде, у тому числі, про такий злочин, як переміщення державою-агресором частини власного цивільного населення на окуповану нею територію», – зазначив Борис Захаров.

  Антон Кориневич, юрист та експерт з міжнародного гуманітарному права КНУ ім. Т.Г.Шевченка, розповів про те, що окупаційна влада РФ здійснює й військові злочини на кримському півострові.

  «Одним з найбільш явних злочинів є обов'язковий призов у збройні сили РФ мешканців окупованих територій», – наголосив експерт.

  Еміне Джеппар, радник Міністра з питань інформаційної політики щодо Криму, зазначила, що видання спецвипуску є частиною системної співпраці між правозахисниками та Міністерством інформаційної політики України.

  Еміне Джеппар розповіла, що злочини, які фіксуються у випусках аналітично-правового дайджесту «Крим без правил», – це доказова база для притягнення Росії до відповідальності перед Україною.

  «Свого часу фашистська Німеччина тримала відповідь на Нюрнберзькому трибуналі щодо зміни демографічного складу окупованих територій на свою користь. Дії з «германізації» окупованих країн були визнані міжнародним злочином. Злочинна діяльність російської влади в Криму також чекає на правову оцінку в міжнародних судах», – підкреслила Еміне Джеппар.

  Друк та інформаційна підтримка тематичного огляду «Крим без правил» здійснюється Міністерством інформаційної політики України.