• In English
 • Міжвідомча комісія відібрала державні інвестпроекти для фінансування з бюджету у 2016-2018 роках
  опубліковано 02 грудня 2015 року о 12:03

  Міжвідомча комісія з питань державних інвестиційних проектів під головуванням Міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса відібрала проекти, що отримають державні інвестиції з бюджету у 2016 році, а також у планових бюджетних періодах 2017-2018 років. До фінального списку потрапили 10 із 18 проектів, які було подано на розгляд.

  Цього року державні інвестиційні проекти, що претендують на державне фінансування, вперше розглядалися за новою, прозорою процедурою. Всі рішення щодо проектів приймалися не одноосібно чи одним органом, а колегіально - Міжвідомчою комісію, що складається на 50% із представників Уряду і на 50% - із представників бюджетного комітету Верховної Ради.

  Підвищилися й вимоги до проектів - тепер їх доцільність визначається за чіткими та прозорими показниками: економічний ефект (для неокупних проектів), або економічна ефективність (для самоокупних проектів), вигода, яку держава, як інвестор, очікує отримати (економічна чиста приведена вартість), соціальний та екологічний ефект, відповідність запропонованого технічного рішення проблемі, економія експлуатаційних витрат тощо.

  Рішення щодо відбору проектів приймалося голосуванням. За підсумками голосування було підтримано наступні проекти:

  1.            Реконструкція рентгенорадіологічного відділення ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка НАМН України»;

  2.            Реставрація з реабілітацією та пристосуванням клінічного корпусу №3 ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України» по вул. Платона Майбороди (Мануїльського), 32 у м. Києві;

  3.            Будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"»

  4.            Реконструкція і розширення Національного інституту раку по вул. Ломоносова, 33/43 у м. Києві;

  5.            Реставрація та пристосування Маріїнського палацу;

  6.            Створення Культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал»;

  7.            Реконструкція автомобільних доріг у Львівській області;

  8.            Закриття сховищ ПЗРВ «ІІІ черга ЧАЕС»;

  9.            Консервація сховища №29 ПЗРВ «Буряківка»;

  10.          Реконструкція гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ.

  Пропозиції щодо фінансування вказаних проектів будуть враховані під час підготовки Державного бюджету України на 2016 рік. «У виборі проектів ми зупинилися на найбільш важливих і економічно обґрунтованих, з високим ступенем реалізації у найближчі 3 роки. Але решта проектів теж варті уваги, і в кожного є шанс на отримання фінансування – чи то в рамках державно-приватного партнерства, чи то з боку приватних інвесторів, в тому числі міжнародних», - розповів Айварас Абромавичус.

  10 відібраних проектів повинні отримати щонайменше фінансування у загальному розмірі 1 мільярд гривень щорічно протягом 2016-2018 рр.. Законодавством закріплена вимога, що не менше 70% державних капітальних інвестицій спрямовуватиметься на продовження (завершення) реалізації розпочатих державних інвестпроектів, і не більше 30 % спрямовуватиметься на реалізацію нових державних інвестиційних проектів.

  Нагадаємо, що на адресу Мінекономрозвитку було надіслано більше 30-ти проектів, які претендували на отримання державних капітальних інвестицій у 2016 році. Станом на жовтень відповідали кваліфікаційним вимогам 16 проектів. Постановою Кабінету міністрів №938 строк подачі проектів було продовжено до 25 листопада. В результаті, кількість розглянутих проектів, поданих на розгляд, було збільшено до 18.