• In English
 • Україна запрошує Швецію долучитись до створення Фонду енергоефективності, - Геннадій Зубко
  опубліковано 02 грудня 2015 року о 09:35

  Україна ініціює створення у 2016 році Фонду енергоефективності, до участі в якому запрошує Уряд Швеції.

  Про це сказав Віце-прем'єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час зустрічі з Міністром з питань міжнародного співробітництва з метою розвитку Ізабеллою Льовін (Швеція).

  Урядовець підкреслив, що Україна зацікавлена у впровадженні сучасних технологій, які дозволяють заощаджувати, зменшити споживання, а згодом і замінити природний газ на альтернативні види палива.

  «Ми дуже зацікавленні у вивчені шведського досвіду та розраховуємо на експертну й технічну допомогу у впровадження енергоефективних заходів», – зазначив Геннадій Зубко.

  У свою чергу Ізабелла Льовін схвально оцінила проведення реформ в Україні, зокрема в енергетичній галузі.

  «Ми готові ділитись з Україною своїм досвідом та надавати експертну допомогу в питаннях енергозбереження», - запевнила вона.

  Геннадій Зубко також нагадав, що зацікавленість в участі у Фонді енергоефективності вже висловив німецький Уряд, який долучався до розробки його концепції.

  «Ринок енергоефективності України складає приблизно 55 млрд. євро. Ми створюємо прозорі і зрозумілі умови для приходу і роботи інвесторів в галузі енергоефективності», - зазначив Віце-прем'єр-міністр України.

  Віце-прем'єр-міністр України нагадав, що вже прийнято закони про енергосервісні компанії, про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, які надають умови для розвитку ринку енергоефективності. На черзі – прийняття  законів про житлово-комунальні послуги та комерційний облік, а також про енергоефективність будівель.

   «Питання енергозбереження для України – це питання національної безпеки. В нинішній складних політичних та економічних умовах ми змушені прискореними темпами проводити енергоефективні заходи в державі», - сказав Геннадій Зубко.

  Делегація Швеції на чолі з Міністром з питань міжнародного співробітництва з метою розвитку Ізабеллою Льовін взяла участь у 2-му Шведсько-українському форумі з чистих технологій, що проходив в Житомирі. Під час форуму учасники мали можливість ознайомитись із можливостями по залученню інвестицій для реалізації проектів з енергоефективності. Ізабелла Льовін також ознайомилась із вже завершеними проектами по впровадженню енергозберігаючих технологій в Житомирі та позитивно їх оцінила.

  Нагадаємо, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ на чолі з Геннадієм Зубком розробило механізм державної підтримки енергоефективних заходів у 2015 році. Уряд компенсує і продовжить компенсувати у 2016 році частину суми енергоефективних кредитів населенню з бюджету. У наступному бюджетному періоді на державну підтримку населення планується спрямувати 790 млн. грн. На сьогодні до програми «енергоефективних» кредитів вже залучено понад 70 тисяч українських родин.

  Відповідно до плану реформи, у 2015-2016 роках буде розроблено та ухвалено низку документів, які створять чесні, прозорі правила функціонування ринку енергоефективності у відповідності до європейських стандартів.