• In English
 • Майже 1600 учасників АТО з Полтавщини отримають більше 2000 гектарів земель
  опубліковано 01 грудня 2015 року о 11:04

  На Полтавщині територіальні органи Держгеокадастру та органи місцевого самоврядування продовжують розгляд звернень учасників АТО про надання землі. Отримати ділянки на території області виявили бажання 3524 військових. На сьогодні землевпорядники вже задовольнили 1596 заяв та надали учасникам АТО дозволи на розробку проектів землеустрою. Військові отримають у власність землі загальною площею 2221,81 гектара. Інші заяви знаходяться на стадії розгляду.

  Найбільшу кількість земельних ділянок відведуть для особистого селянського господарства. Під ці потреби військові отримають 1223 наділи (майже 77% від виданих дозволів) площею 2180,15  гектара. Для будівництва житлового будинку та господарських споруд учасники АТО використають 251 ділянку (15% від усіх дозволів) площею 29,93 гектара. Ще 122 наділи (8%) площею 11,73 га призначені для ведення садівництва.

  Землевпорядники Полтавщини сформували резерв земельних масивів, що можуть бути надані учасникам АТО. У області для потреб військових визначили 4837 га земель. Більшість ділянок (91%) – це землі сільськогосподарського призначення. Військовослужбовці можуть ознайомитись із матеріалами про вільні наділи у відкритому доступі на сайті Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.