• In English
  • Розпочала роботу 20-та сесія Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону хімічної зброї
    опубліковано 30 листопада 2015 року о 19:08

    З 30 листопада по 4 грудня 2015 року у Гаазі проходить 20-а сесія Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення ( далі - КХЗ). Участь у заході беруть делегації понад 190 держав-сторін КХЗ, представники низки міжнародних організацій, включаючи неурядові наукові інституції.

    Програма роботи заходу передбачає розгляд широкого кола питань, пов’язаних з імплементацією Рішень щодо знищення сирійської програми хімічної зброї, ліквідації запасів хімічної зброї держав, які є власниками хімічної зброї, забезпеченням ефективності верифікаційного режиму за КХЗ, розвитком міжнародного співробітництва в цілях зміцнення режиму, включаючи заходи з імплементації Конвенції на національному рівні.

    Виступаючи у ході загальних дебатів 30 листопада Глава делегації Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Нідерланди Олександр Горін наголосив на неприпустимості залишати без відповідної міжнародної реакції випадки застосування хімікатів в якості хімічної зброї в Сирії та підкреслив необхідність притягнення до відповідальності всіх причетних до цих злочинів.