• In English
 • У наступному році Україна перейде на нові стандарти енергоефективності, - Геннадій Зубко
  опубліковано 27 листопада 2015 року о 17:37

  Наступного року Україна перейде до нових стандартів і зобов’язань щодо споживання енергоресурсів. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України.

  «Якщо людина хоче провести енергоефективні заходи, вона повинна дотримуватись стандартів, які дадуть можливість отримати економію не у 20%, а з максимальним енергоефективним ефектом, який досягатиме 45%», - сказав він.

  Як зазначив Віце-прем'єр-міністр, запроваджена Урядом програма з компенсації тіла енергоефективних кредитів, а також підписані з органами місцевого самоврядування меморандуми щодо компенсації відсотків по «теплих» кредитах показали, що сьогодні є запит на такі запозичення. Вже видано майже 1,1 млрд. грн. таких кредитів.

  Він додав, що сьогодні споживання енергії на 1 кв. м в Україні складає 230 кВт. Для порівняння, середній показник по Польщі і Білорусі більш ніж в двоє менший - 95-100 кВт.

  «Тому в напрямку житлового сектору ми будемо проводити роботу з точки зору і стандартів, і залучення дешевих коштів», - підкреслив урядовець.

  Геннадій Зубко наголосив, що Уряд мотивуватиме українців впроваджувати максимальні енергоефективні заходи: «Заміна лише вікон призведе до заощадження коштів на рівні 20%, в той час як проведення повного комплексу енергефективних заходів дозволить заощадити близько 50%».

  «Держава сьогодні зацікавлена у максимально ефективному використанні коштів на енергоефективні заходи», - підкреслив він.

  Геннадій Зубко зазначив, що Уряд веде переговори з Європейським інвестиційним банком та іншими міжнародними фінансовими організаціями про залучення дешевих кредитів на енергоефективні заходи і перехід на альтернативні джерела енергії у промисловості.

  «Це робиться для того, щоб українська промисловість була конкурентоспроможною у споживанні природних енергоресурсів», - підкреслив він.