• In English
 • МІП: Факт нападу на журналістів на Херсонщині має бути негайно розслідувано
  опубліковано 26 листопада 2015 року о 11:46

  Міністр інформаційної політики України Юрій Стець звернувся до Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з проханням невідкладно здійснити всі необхідні дії  для виявлення та покараннявинних у нападах на журналістів телеканалу «АТR» Гульсум Халілової, інформаційного агентства «Голос Криму» Олену Халімон та інформаційного інтернет-видання «Херсонські Вісті» Лінду Метцгер та Олексія Ставицького.

  «Перешкоджання діяльності журналістів є неприпустимим у правовій демократичній державі. Напади на представників ЗМІ мають бути розслідувані а винні покарані», - підкреслив Юрій Стець.

  За словами Міністра, зазначені дії містять ознаки злочинів, передбачених статтею 171 Кримінального кодексу України «Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналіста», частиною 2 статті 3451 ККУ «Погроза або насильство щодо журналіста» та статтею 365 ККУ «Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу».

  Нагадаємо, що 21 листопада цього року, поблизу адміністративного кордону вільної економічної зони «Крим» біля смт. Чаплинка Херсонської області, скоєно напад на журналістку телеканалу «АТR» Гульсум Халілову при здійсненні своєї професійної діяльності. Відповідно до інформації, що поширена у засобах масової інформації, зазначен ідії стосовно журналістки, було вчинено представником правоохоронних органів.

  Тієї ж ночі скоєно напад на журналістів Херсонського інформаційного інтернет-видання «Херсонські Вісті» Лінду Метцгер та Олексія Ставицького. За інформацією журналістів, напад був здійснений активістами, що блокували відновлення пошкоджених опор ліній електропередач.

  22 листопада відбувся напад на журналіста інформаційного агентства «Голос Криму» Олену Халімон. За повідомленням ЗМІ, напад також було скоєно группою активістів.