• In English
 • Еміне Джеппар: "МІП допомагає правозахисникам інформувати міжнародну спільноту про злочини Росії в Криму"
  опубліковано 26 листопада 2015 року о 11:17

  25 листопада Міністерство інформаційної політики України організувало в інформаційному агентстві «Укрінформ» презентацію аналітично-правового дайджесту «Крим без правил», створеного  Регіональним центром прав людини, Українською Гельсинською спілкою з прав людини та експертно-аналітичною групою «CHROT».

  Перші випуски дайджесту, що присвячені праву власності, свободі пересування й вибору місця проживання, надруковані російською та англійською мовами за підтримки МІП.

  Сергій Заєць, експерт Регіонального центру прав людини, розповів, що «Крим без правил» містить приклади конкретних кейсів, а також правову та аналітичну базу для всіх, хто збирається відстоювати свої права у міжнародних судах.

  «Ми з колегами проаналізували відомі факти з точки зору того, як можуть бути сформульовані скарги до Європейського суду. Видання грунтується на справах, які ведемо ми або інші фахівці, або на загальновідомих фактах, які містять ознаки порушень», –  розповів експерт.

  За словами одного з постраждалих від дій Російської Федерації, координатора Комітету захисту прав кримських татар Синавера Кадирова, його справу вже зареєстровано в Європейському суді з прав людини.

  «У січні окупаційна влада депортувала мене з Криму. Причиною стало те, що я, як громадянин України, порушив 90-денний термін перебування в Криму. Але проблема в тому, що не я приїхав до Росії — Росія прийшла до Криму, назвала мене іноземцем й оголосила мій дім своїм», – наголосив Кадиров.

  Радник Міністра Еміне Джеппар з питань інформаційної політики щодо Криму зазаначила, що підтримка діяльності правозахисних організацій є стратегічним напрямом роботи Міністерства інформаційної політики України.

  «Кримські правозахисники ретельно відстежують факти порушення прав людини на анексованому півострові. Наше першочергове завдання – забезпечити їх додатковими можливостями для інформування міжнародної спільноти про злочини Росії в Криму, – сказала Еміне Джеппар. –  Крім того, маємо допомогти кримчанам, які постраждали від дій країни-агресора, захистити свої права в Європейському суді».