• In English
 • Україна готова впроваджувати передовий досвід та зацікавлена у французьких інвестиціях у сферу енергоефективності, - Сергій Савчук
  опубліковано 25 листопада 2015 року о 16:55

  Україна готова впроваджувати передовий досвід та зацікавлена у французьких інвестиціях у сферу енергоефективності. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи в сесії «Загальний огляд України: підвищення конкурентоспроможності в Україні шляхом сталого розвитку енергосервісу» на «Тижні Євразії 2015», який цими днями проходить в м. Париж (Французька Республіка).

  «Сьогодні енергоефективність – це локомотив для реформування та розвитку української економіки. Цьому напрямку приділяється максимальна увага усіх гілок влади і ключовим у цьому процесі є розвиток енергосервісу»,- зауважив Сергій Савчук.

  Він поінформував присутніх, що вже прийняті закони щодо впровадження механізмів енергосервісу (ЕСКО), які дозволять провести термомодернізацію бюджетних установ та гарантуватимуть повернення коштів інвестору. Також, з його слів, схвалено примірний енергосервісний договір за моделлю «shared savings».

  «Ринок енергосервісу, хоч і на початковій стадії формування, але він є перспективним, і ми зацікавлені залучати в нього інвестиції. Його обсяг оцінюється у 4,5 млрд. євро. Це суттєвий потенціал, а значить кожне інвестоване євро повернеться з прибутком», - зазначив Голова Держенергоефективності та наголосив, що Уряд максимально сприяє створенню умов для розвитку цього напряму.

  Сергій Савчук розповів, що у найближчих планах - розробка фінансових механізмів стимулювання ЕСКО-компаній. Наприклад, пропонується створення українського Фонду енергоефективності, який буде функціонувати разом з Фондом донорів та працюватиме за револьверним механізмом. Його запуск заплановано на наступний рік. Крім цього, серед першочергових кроків, створення кредитних продуктів для ЕСКО-компаній.

  Підсумовуючи виступ, Голова Агентства наголосив, що Україна готова впроваджувати передовий досвід і технології та зацікавлена в інвестиціях. Він запросив представників французького бізнесу відвідати Україну, ознайомитися з можливостями та  інвестиційними проектами.

  Довідково

  Захід організований ОЕСР для обміну досвідом серед ключових високопосадовців країн ОЕСР та Євразії, відповідальних за формування політики у різних сферах, у тому числі з питань енергоефективності, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.