• In English
 • Арсеній Яценюк: Уряд доручив "Нафтогазу" зупинити придбання російського газу
  опубліковано 25 листопада 2015 року о 13:46

  Урядом України прийнято рішення доручити НАК «Нафтогаз України» зупинити придбання російського газу. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 25 листопада.

  «Вони (Російська Федерація. – ред.) переплутали. Це не вони нам не постачають газ, це ми у них не купуємо газ», - сказав Арсеній Яценюк.

  Глава Уряду підкреслив, що це рішення прийнято в першу чергу в зв’язку з тим, що «цінові пропозиції, які надійшли від наших європейських партнерів, набагато кращі, ніж пропозиції від східного сусіда».

  Арсеній Яценюк наголосив, що загальний обсяг споживання газу в Україні вже зараз зменшився на 20%: «Це ще раз підтверджує, що програма Уряду країни по реформі енергетичного сектору, по запровадженню субсидій, встановленню обґрунтованих тарифів і енергоефективності є ефективною».

  «Це єдино правильний шлях для того, щоб, з одного боку, позбутися від російської газової залежності, а з іншого - зменшити споживання газу, витрачати менше коштів на придбання російського газу, і протягом десяти років зробити Україну повністю енергонезалежною державою», - підкреслив Глава Уряду.