• In English
 • Павло Хобзей: Міністерство освіти і науки з тими, хто дбає про розвиток дітей
  опубліковано 24 листопада 2015 року о 18:37

  Питання децентралізації закладів позашкільної освіти буде обговорюватися та узгоджуватися під час розширеного засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти 25 листопада 2015 року. Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей під час брифінгу щодо вдосконалення системи позашкільної освіти 24 листопада 2015 року.

  Так, на прикладі одного району Хмельницької області, який з 1 січня 2016 року буде складатися з кількох об’єднаних громад, заступник Міністра пояснив, що в разі відсутності цільової субвенції існують ризики щодо спроможності окремих громад фінансувати заклади позашкільної освіти. «Є дійсно великі ризики, тому потрібні нормативи щодо позашкільної освіти. Але я запевняю, що Міністерство по один бік з тими, хто дбає про дітей. Ми знайдемо правильні рішення, які будуть сприяти розвитку дітей», - запевнив Павло Хобзей.

  Заступник Міністра також зазначив, що Міністерство намагається знайти спільне, узгоджене з громадськістю та фахівцями, рішення щодо позашкільної освіти у законопроекті «Про освіту». «Міністерство працювало відкрито, у робочу групу увійшли позашкільники. Цей законопроект не принесе шкоди позашкільній освіті», - зазначив Павло Хобзей.

  Окрім того, заступник Міністра пояснив, що на відміну від формальної освіти, яка дає можливість здобувати наступний рівень освіти, позашкільна є складовою частиною неформальної освіти. Люди будь-якого віку – від дошкільного до необмеженого - можуть здобувати позашкільну освіту. Щодо мистецьких закладів, то вони належать до спеціалізованих, так само, як спортивні і військові. Це ті освітні заклади, які дають формальну освіту, та після закінчення яких діти отримують атестат чи диплом. За словами Павла Хобзея, законопроект «Про освіту», над яким працює Міністерство освіти і науки, відкриває можливості для всіх складових системи освіти – формальної, неформальної, інформальної.

  Павло Хобзей також зазначив, що сертифікація вчителів стане інструментом для мотивації педагогів, які добровільно її пройдуть. Таким вчителям планується підвищити заробітну плату на 20%. Водночас, сертифікацію проходитимуть і ті, які неналежно виконують свої обов’язки. До прикладу, не вміють додавати дроби, а викладають математику. «Про таких вчителів говорить батьківська громадськість. Це питання зараз обговорюється з профспілкою», - пояснив Павло Хобзей.