• In English
 • В Одесі презентували культурно-мистецький проект "Бесcарабські діалоги"
  опубліковано 24 листопада 2015 року о 18:31

  24 листопада Віце-прем’єр-міністр - Міністр культури В’ячеслав Кириленко, перебуваючи з робочою поїздкою у місті Одеса, взяв участь у презентації нового культурно-мистецького проекту «Бессарабські діалоги», ініційованого Міністерством культури та відомим українським письменником Андрієм Курковим.

  «Ми будемо експериментувати впродовж двох тижнів із відвідуванням молодими письменниками різних міст Одещини, в тому числі і півдня Одещини — Бессарабії. Адже це багатонаціональний регіон, де нам необхідно співпрацювати в культурній сфері. Це важливо для єдності нашої країни. До того ж для України важливий інтелектуальний діалог між представниками різних культур. «Бессарабські діалоги» — один з його елементів», — сказав В’ячеслав Кириленко.

  У презентації проекту, яка відбулася в Одеському літературному музеї, також взяли участь головний куратор проекту сучасний письменник, кіносценарист та журналіст Андрій Курков, українські письменники Олег Шинкаренко (м. Київ), Маркіян Камиш (м.Київ), Анна Костенко (м. Одеса), Майя Дімерлі (м. Одеса).

   Проект «Бессарабські діалоги» передбачає проведення серії зустрічей між відомими українськими письменниками з різних міст України та представниками інтелектуальних кіл Одещини. Зокрема, такі зустрічі заплановано провести у Білгород-Дністровському, Арцизі, Болграді, Рені, Ізмаїлі та інших містах і селищах.

  Андрій Курков розповів, що в рамках проекту відбудеться письменницький конкурс «Українська Бессарабія», до участі в якому запрошуються молоді, до 35 років, письменники, студенти, школярі Одещини: «Десь 9-10 грудня ми оголосимо результати конкурсу, і за підсумками десять фіналістів візьмуть участь в семінарах-тренінгах та майстер-класах з літературної творчості, які ми проведемо теж в Одеській області».