• In English
 • Україна має стати точкою росту для всіх економік Євразійського регіону, - Геннадій Зубко
  опубліковано 24 листопада 2015 року о 13:01

  Україна має велику перспективу стати лідером росту економіки в Євразії. Уряд вже впроваджує заходи для розкриття потенціалу країни. Однак без допомоги європейської спільноти не обійтись. Про це наголосив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час свого виступу на відкритті конференції Організації Економічного Співробітництва і Розвитку (ОЕСР) у Франції.

  За його словами, зараз треба розкрити потенціал таких сфер, як промислова база, невисока вартість праці та географічне розташування. І сьогодні Україна вже робить конкретні кроки для майбутнього економічного стрибка.

  По-перше, за підтримки Європейського Союзу, Ради Європи та ОЕСР в Україні успішно впроваджується системна реформа децентралізації, аналогів якої не було у жодної країни Європи. Вона передбачає передачу значної частини повноважень з центру на місця.

  «Реформа децентралізації – це головний амбітний проект розміром з державу, який не реалізовувався за такий короткий час в жодній країні Європи. Ця реформа зачіпає практично всі галузі: освіта, охорона здоров'я, соціальна політика, державне управління, органи місцевого самоврядування, розвиток міської інфраструктури, заходи з енергоефективності. Все це об'єднується поняттям регіональний розвиток, зміна якості життя українців», - сказав Геннадій Зубко.

  За його словами, вже проведено бюджетну і фінансову децентралізацію, яка дала більшу фінансову незалежність територіальним громадам. У результаті за перші 9 місяців 2015 року надходження до місцевих бюджетів зросли на 40,8%.

  «Зазначу, що це повністю відповідає рекомендаціям ОЕСР, отриманим у ході «Дослідження територіального розвитку України» (2012-2014 рр.)», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

  Він додав, що перші 159 нових об'єднаних громад вже обрали собі нову владу на останніх місцевих виборах і тепер, маючи фінансові ресурси і нові повноваження, зможуть самостійно визначати пріоритети свого розвитку, не озираючись на центральну владу.

  По-друге, взятий жорсткий курс на боротьбу з корупцією, що є одним із напрямків реформи децентралізації.

  «Український Уряд і Парламент вже почали процес запуску роботи двох антикорупційних інституцій - Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції. Антикорупційна мережа ОЕСР розпочала реалізацію проекту з протидії корупції в Україні, що фінансується урядами США, Швеції та Литовської Республіки», - розповів Геннадій Зубко.

  Крім того, розпочалась масштабна реформа правоохоронної системи, і вже працює нова Патрульна поліція в Києві та інших великих містах України. Конституційна комісія веде роботу над реформуванням судової системи України - узгоджені зміни до Конституції з правових питань у вересні 2015 року. Триває імплементація законопроекту про справедливий суд.

  «Сьогодні Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства працює у двох основних напрямках боротьби з корупцією у рамках своєї компетенції. Це переформатування Державного фонду регіонального розвитку та децентралізація у сфері будівництва та земельних відносин», - додав Геннадій Зубко.

  У цьому році також ухвалено розроблений Мінрегіоном Закон «Про основи державної регіональної політики». Україна врахувала кращий європейський досвід з фінансування програм і проектів регіонального розвитку. Він впроваджений у розроблених процедурах підготовки, оцінки та відбору проектів Державного фонду регіонального розвитку.

  «Всі процедури максимально прозорі і відкриті - регіональна комісія відбирає проекти на основі конкурсу, процедура відбору транслюється в он-лайн режимі. Процес відбувається без втручання центральної влади, на місцях самостійно визначають напрямки й проекти, які потрібно фінансувати», - розказав урядовець.

  По-третє, запущена програма енергоефективності, без якої інші економічні реформи неможливі. За підтримки ОЕСР розроблено українське законодавство, що визначає правові основи для створення і підтримки ринку енергосервісних компаній (ЕСКО).

  «В Україні вже працюють закони про введення механізмів енергосервісних договорів у бюджетних установах. Урядом реалізується програма з утеплення житла. У її в рамках держава відшкодовує 20% суми кредиту на заміну газових котлів для населення, 30% - для громадян на проведення енергоефективних заходів і 40% - для ОСББ для загальнобудинкових енергоефективних заходів. За дев'ять місяців цього року споживання газу в Україні скоротилося на 19%. У 2016 році фінансування цієї державної програми продовжиться. На компенсацію «теплих» кредитів буде виділено 90,4 млн. грн.», - повідомив Віце-прем’єр-міністр.

  Геннадій Зубко підкреслив, що значні зрушення у процесі демократичних перетворень і реформування державних інститутів в Україні стали можливими за активної підтримки світової спільноти і міжнародних організацій, у тому числі ОЕСР. Україна докладає зусиль для успішної реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та ОЕСР щодо поглиблення співпраці, підписаного в 2014 році, як дорожньої карти співпраці, а також Плану дій щодо його виконання, підписаного у 2015 році.