• In English
 • У Братиславі Голова Держенергоефективності представив напрацювання України у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики
  опубліковано 24 листопада 2015 року о 10:14

  23 листопада 2015 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук виступив у тематичній панелі «Енергетична ефективність в Україні, Словаччині та ЄС: виклики та можливості для муніципалітетів», яка відбулася в рамках ІХ-ї Енергетичної конференції «Енергетична політика та енергетична безпека ЄС у Центральній Європі» у Братиславі (Словацька Республіка). У ході виступу Голова Держенергоефективності зауважив, що на шляху до енергетичної незалежності стратегічним пріоритетом для України є скорочення споживання традиційних енергоресурсів, зокрема газу.

  «Уряд робить рішучі кроки у цьому напрямку. З урахуванням європейського  досвіду, розроблено та запроваджено програму зі стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів. Прийнято закони щодо механізмів енергосервісу (ЕСКО), які дозволять приватному бізнесу залучати інвестиції в енергоефективність бюджетних установ. Крім того, на 10% піднято «зелений» тариф для виробників електроенергії з біомаси і біогазу та ліквідовано "місцеву" складову, яка унеможливлювала залучення іноземних інвесторів у сферу відновлюваної енергетики», - поінформував присутніх Сергій Савчук.

  Загалом, зі слів Голови Держенергоефективності, ці та інші рішення довели свою ефективність. Так, учасниками програми енергоефективності стали більше ніж 62 тисячі родин,  банки видали понад 1 млрд. грн. «теплих» кредитів. В експлуатацію введено ряд об’єктів, які виробляють тепло з альтернативних джерел, потужністю 492,3 МВт. Завдяки заходам адміністративного та стимулюючого характеру за минулий опалювальний сезон вдалося зменшити споживання газу приблизно на 12%, або 2,4 млрд. м3 газу.

  «Звичайно, це тільки перші кроки, зроблені у відповідь на енергетичні виклики. Сфера енергоефективності та відновлюваної енергетики має великий не використаний потенціал і потребує значних інвестицій», - підсумував Голова агентства Сергій Савчук та закликав присутніх до співпраці.

  Окрім цього, під час візиту до Словацької Республіки Сергій Савчук зустрівся з Генеральним директором Словацького інноваційного енергетичного агентства пані Світланою Гаворовою з метою реалізації положень підписаного Меморандуму про співробітництво у сферах енергоефективності, енергозбереження та відновлюваної енергетики.

  За словами Сергія Савчука, співпраця зі словацькими колегами важлива для України, оскільки Словаччина вже пройшла той шлях, яким сьогодні йде Україна в напрямку підвищення енергоефективності економіки.

  Сторони  обмінялися інформацією щодо актуальних питань та обговорили можливі подальші кроки з реалізації положень Меморандуму.