• In English
 • На кордоні за допомогою георадарів виявлено 20 підземних протиправних комунікацій
  опубліковано 23 листопада 2015 року о 16:54

  Державна прикордонна служба України у взаємодії з іншими органами влади продовжує здійснювати комплекс заходів з метою протидії злочинним проявам на державному кордоні.

  Тенденції останніх місяців свідчать, що для переміщення товарів через кордон порушники все частіше використовують сучасну техніку та застосовують нетрадиційні способи.  Тому у Держприкордонслужбі постійно здійснюється  системний аналіз обстановки на кордоні, що дозволяє своєчасно прогнозувати можливі зміни та оперативно на них реагувати. Зокрема, це стосується і виявлення підземних трубопроводів на ділянках українсько-російського та українсько-молдовського кордонів, які прокладають зловмисники, у тому числі використовуючи спеціальну землерийну техніку.

  З метою виявлення в ґрунті на великій глибині прокладених комунікацій, прикордонники взяли на «озброєння» портативні багатоцільові скануючи георадари «EаsyradPro», за допомогою яких здійснили моніторинг всіх ділянок кордону. Реалізація цієї роботи, уже дає позитивні результати. Так, лише протягом останнього тижня військовослужбовці Держприкордонслужби у взаємодії зі співробітниками СБУ виявили та демонтували 4 трубопроводи на ділянці відповідальності Луганського прикордонного загону.

  Загалом протягом 2015 року на ділянках українсько-російського та українсько-молдовського кордону за допомогою георадарів, які використовують прикордонники, виявлено та в подальшому демонтовано понад 20 трубопроводів.