• In English
 • Уряд схвалив текст Угоди про приєднання України до програми ЄС "Креативна Європа" та уповноважив В`ячеслава Кириленка підписати її від української сторони
  опубліковано 18 листопада 2015 року о 17:36

  Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про підписання Угоди між Урядом України та Європейською Комісією про участь України у програмі «Креативна Європа»: програма Європейського Союзу для сектору культури та креативності, та про співробітництво між Україною та Європейським Союзом у підпрограмі «Медіа» програми «Креативна Європа» було затверджене на засіданні Уряду в середу, 18 листопада.

  У рамках засідання Уряду Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури України В`ячеслав Кириленко виступив із публічною презентацією програми «Креативна Європа», у якій розповів про можливості та перспективи щодо розвитку культури, що відкриються для українців після підписання Угоди.

  «Програма «Креативна Європа» відкриє нові перспективи та можливості для розвитку української культури, креативних та медіа індустрій, а також аудіовізуального сектору», –  заявив Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури.

  Урочисте підписання Угоди про приєднання до програми Європейської Комісії «Креативна Європа» відбудеться у четвер, 19 листопада, за участі Віце-прем`єр-міністра – Міністра культури України В`ячеслава Кириленка та члена Європейської Комісії з питань освіти, культури, молоді та спорту Тібора Наврачіча.

  Метою програми «Креативна Європа» є розвиток сектору культури і креативних індустрій в країнах Європи, посилення конкурентоспроможності європейської аудіовізуальної продукції, а також забезпечення промоції і захисту культурного та мовного розмаїття. Орієнтовний обсяг фінансування програми з бюджету ЄС – 1,46 млрд. євро. Програма складається з двох підпрограм –   «Культура» і «Медіа», та передбачає надання фінансової підтримки для реалізації проектів (у вигляді грантів на співфінансування) за 18 напрямками, кожний із яких охоплює окремий сектор або вид діяльності.

  На перший рік участі в програмі “Креативна Європа” для України передбачені пільгові умови, зокрема, сплата символічної суми вступного внеску в розмірі 1 євро на 2016 рік. У подальшому розмір щорічного внеску формуватиметься відповідно до досягнених домовленостей та методу розрахунку внеску для третіх країн. Після підписання Угоди Україною буде призначено координуючий орган, який виконуватиме функції Національного Бюро Програми.