• In English
 • Арсеній Яценюк: Угода про ЗВТ з ЄС набуде чинності з 1 січня. Ми готуємося до торгівельного ембарго з боку РФ
  опубліковано 18 листопада 2015 року о 17:40

  «Ми готуємося до того, що Угода про зону вільної торгівлі з ЄС набуде чинності з 1 січня наступного року. Це беззаперечно, що угода про зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом почне працювати. Ми готуємося, що Росія введе торгівельні обмежувальні заходи проти України», -  наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 18 листопада.

  Він повідомив, що була проведена оцінка вірогідних втрат від введення торгівельного ембарго Російською Федерацією: «Принаймні на 2016 рік наша попередня оцінка, що Україна втратить близько 600 мільйонів доларів експорту до Російської Федерації».

  Глава Уряду нагадав, що Україна скоротила залежність від російського ринку втричі: «Якщо три роки тому така залежність була в середньому 35%, то сьогодні - 12,5%».

  Арсеній Яценюк звернувся до Першого заступника Міністра закордонних справ України і торгівельного представника України після нещодавньої зустрічі з Комісаром ЄС з питань торгівлі  «мати спільну оцінку втрат України від незаконного введення Російською Федерацією торгівельного ембарго».

  Глава Уряду також наголосив на необхідності розробити спільний план щодо подолання негативних наслідків російської економічної агресії проти України: «Ми сподіваємось на спільну позицію Європейського Союзу і України в цьому питанні, оскільки після 1 січня Україна і Європейський Союз будуть знаходитись в одній торгівельній зоні».