• In English
 • Коментар МЗС України у зв'язку з оприлюдненням спільної Комунікації щодо "Перегляду Європейської політики сусідства"
  опубліковано 19 листопада 2015 року о 09:13

  В Україні  уважно ознайомилися з оприлюдненою 18 листопада спільною Комунікацією Європейської Комісії та Високого представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики щодо перегляду Європейської політики сусідства (ЄПС).

  Українська сторона від початку перегляду ЄПС брала активну участь у цьому процесі, виступаючи за виділення Східного Партнерства в окремий напрямок політики ЄС з більш амбітними та співвідносними з євроінтеграційними прагненнями східноєвропейських партнерів ЄС інструментами її реалізації.

  Попри відсутність кардинальних змін у підходах до концептуальних засад Політики Сусідства, оновлена ЄПС відкриває шлях для побудови більш диференційованого партнерства ЄС з країнами сусідства. У цьому контексті відзначаємо готовність Європейської Комісії та Високого представника до спільного визначення моделі майбутніх відносин з країнами-партнерами, беручи до уваги особливості двосторонньої взаємодії з кожною із них. 

  Важливим є  те, що в оновленій ЄПС нарешті приділяється додаткова увага безпековому виміру сусідства. Тимчасова окупація Росією Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, а також зухвала агресія Росії на Донбасі вимагають розробки дієвих механізмів реагування на спільні для ЄС та країн-партнерів безпекові виклики. 

  Українська  сторона позитивно оцінює низку ініціатив, спрямованих на підтримку економічного розвитку та модернізації країн-партнерів. Розраховуємо, що вони отримають належну підтримку держав-членів ЄС. 

  Україна, в свою чергу, використовуватиме інноваційні інструменти оновленої ЄПС з метою досягнення максимального ефекту в рамках імплементації Угоди про асоціацію, включно із положеннями про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі, яка буде запроваджена p 1 cічня 2016 року.