• In English
 • У МОН обговорили питання розвитку дошкільної освіти у 2016 році
  опубліковано 18 листопада 2015 року о 14:20

  18 листопада 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбувся круглий стіл з питань  планування розвитку дошкільної освіти у 2016 році.

  У заході взяли участь представники департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Інституту проблем виховання НАПН України, Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.

  Під час круглого столу начальник відділу дошкільної освіти Тамара Панасюк повідомила про основні нововведення у переліку нормативно-правових актів, що  регулюють розвиток  дошкільної освіти, у тому числі інклюзивної.  За її словами, на розгляді у Міністерстві фінансів залишаються ще зміни до штатного розпису дошкільних навчальних закладів, якими передбачено введення посади асистента вихователя в контексті впровадження інклюзивної освіти. Також нововведення стосуються гранично допустимого педагогічного навантаження на дитину; кваліметричної  моделі оцінки розвитку дитини та впровадження програми фінансової грамоти дітей дошкільного віку «Aflatot».

  Учасники круглого столу обговорили також  пропозиції до плану  роботи на 2016 рік  та  порядок взаємодії всіх державних  інституцій, що опікуються питаннями дошкільної  освіти.