• In English
 • Коментар МЗС України щодо заяви саміту G-20 з питань боротьби з тероризмом
  опубліковано 17 листопада 2015 року о 17:08

  Україна приєднується до держав Великої двадцятки у засудженні терактів в Анкарі 10 жовтня та в Парижі 13 листопада, висловлює співчуття жертвам терактів та їхнім сім’ям.

  Україна готова зробити свій внесок у зусилля G-20 у боротьбі з тероризмом, який підриває міжнародний мир і безпеку, заважає розвитку глобальної економіки та сталому розвитку. Підтверджуємо свою позицію щодо несприйняття будь-яких терористичних проявів, незалежно від обставин і мотивації терористів, а також не сприймаємо будь-яких спроб ототожнювати тероризм з релігійною, національною, цивілізаційною та етнічною ідентичністю.

  Підтримуємо позицію G-20 щодо важливості протидії тероризму. Цей пріоритет має реалізовуватися у рамках міжнародного права та з повагою до провідної ролі ООН у цій справі. Зазначена робота буде одним з головних напрямів діяльності України як непостійного члена Ради Безпеки ООН.

  В Україні як державі, яка відчуває на собі усі негативні наслідки підтримуваної Росією терористичної діяльності, вітають твердий намір G-20 вжити заходів з метою попередження та викорінення феномену зростання транскордонних потоків бойовиків-терористів та усунення загроз для всіх держав.

  Усвідомлюємо, що регулярні терористичні напади у різних країнах світу є свідченням нагальної необхідності активізації міжнародного співробітництва та солідарності у боротьбі з тероризмом. Ми наголошуємо на особливій важливості дієвих зусиль – як на міжнародному, так і на національному рівні – для попередження і протидії фінансуванню терористичної діяльності і терористичних організацій та невідворотного переслідування і покарання осіб або організацій, які надають таке фінансування у будь-яких формах і будь-якими методами.

  Забезпечення реальної, а не декларативної співпраці держав і взаємної допомоги їхніх правоохоронних органів у попередженні злочину фінансування тероризму є запорукою подолання цього явища, яке набуло загрозливих масштабів на регіональному і глобальному рівнях. Будь-яке сприяння цьому злочину з боку державних органів або офіційних осіб має тягнути міжнародну відповідальність держав за вчинення злочину фінансування тероризму.