• In English
 • У ДФС відбулася зустріч із представниками ІТ-компаній
  опубліковано 16 листопада 2015 року о 16:35

  16 листопада Голова ДФС Роман Насіров, Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан та представники ІТ-галузі обговорили питання оподаткування підприємств, які працюють у сфері інформаційних технологій. Участь в обговоренні також взяли Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна та  заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Максим Нефьодов.

  «Сьогодні ми зібрались для того, щоб разом обговорити питання, які є до нас у представників ІТ-індустрії, і що найголовніше – побудувати інструмент комунікацій. Адже саме у діалозі ми  зможемо дізнатись, що є для вас найважливішим, про ваше бачення необхідних реформ у законодавстві та представити наші пропозиції вирішення існуючих проблем», – зазначив Голова ДФС Роман Насіров.

  Така зустріч стала черговою із низки галузевих зустрічей з представниками різних сегментів економіки  у рамках боротьби з тіньовою економікою.

  «Подібний діалог ми маємо вже з 9 асоціаціями і можемо констатувати, що така практика є досить ефективною. Саме тому ми закликаємо представників ІТ-бізнесу до співпраці. Спільними зусиллями  ми зможемо швидко та оперативно у правовому полі вирішувати проблемні питання. Ми готові співпрацювати та висловлюємо повну підтримку бізнесу», – наголосив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан.

  Відомо, що ІТ-сектор почали використовувати в тіньових оборудках і поряд з «білими» компаніями працюють «чорні», які завдають збитків не лише державі, а й сумлінним компаніями цього сегменту економіки. Саме тому, на думку Сергія Білана, потрібно спільно знаходити шляхи для забезпечення прозорої діяльності у сфері ІТ-технологій.

  У свою чергу представники ІТ-галузі наголошували на необхідності встановлення єдиних правил гри для всіх учасників ринку – як внутрішнього, так і зовнішнього. Така пропозиція знайшла підтримку серед керівництва фіскальної служби. Голова ДФС Роман Насіров, зокрема, закликав бізнес до розробки консолідованих пропозицій, які сприятимуть уникненню двозначного трактування норм Податкового кодексу.

  «Ви як учасники ринку знаєте, що потрібно змінювати у цій галузі для підвищення її ефективності, тому надсилайте свої пропозиції до профільних комітетів, Міністерства фінансів, ДФС. Зі свого боку всі ваші дієві ініціативи у рамках адміністрування ми готові підтримувати», – підсумував Роман Насіров.