• In English
 • Арсеній Яценюк: При продовженні Україною економічних реформ обсяг зовнішньої допомоги від США, МВФ та ЄС сягне 4 млрд. доларів
  опубліковано 13 листопада 2015 року о 12:55

  «Зараз всім членам Парламенту, Уряду та Президенту необхідно дуже відповідально ставитися до виконання економічної програми реформ. Інколи це складні кроки, але це є єдино правильні кроки для того, щоби світове співтовариство підтримувало Україну», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк за підсумками зустрічі з Міністром фінансів США Джейкобом Лью в п’ятницю, 13 листопада.

  Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд Сполучених Штатів вже виділив 2 мільярди доларів як кредитні гарантії для того, щоб «застабілізувати українську економіку, створити нові робочі місця, щоб Україна рухалася по шляху економічних, політичних і фінансових реформ».

  «Зараз мова йде про наступний 1 мільярд доларів кредитних гарантій від Уряду США. І тут немає жодної дискусії про те, що Україна повинна далі продовжувати проведення реформ,  в тому числі, які погоджені з нашими зовнішніми міжнародними кредиторами і повністю відповідають нашому меморандуму з Міжнародним валютним фондом», - підкреслив він.

  Надання ще 1 млрд. доларів кредитних гарантій Україні, підкреслив Арсеній Яценюк, безпосередньо пов'язане з ефективністю виконання Україною програми з МВФ. Він нагадав, наступний транш МВФ для України становить 1,7 мільярда доларів.

  «Якщо Україна далі продовжує відповідні економічні реформи, загальний обсяг (фінансової допомоги. – Ред.) буде становити 4 мільярди доларів США, які складаються з 1,7 мільярда доларів США від МВФ, 1 мільярда кредитних гарантій від Уряду Сполучених Штатів та макрофінансової допомоги від Європейського Союзу та інших партнерів», - підкреслив Глава Уряду.

  Він висловив сподівання на «всецілу підтримку Парламенту України і всього українського політичного істеблішменту в необхідності подальших кроків по реформуванню української економіки».

  «Нас будуть підтримувати тільки тоді, коли ми і далі будемо демонструвати послідовну і злагоджену економічну політику країни», - підкреслив Глава українського Уряду.

  Арсеній Яценюк також повідомив, що під час зустрічі з Джейкобом Лью обговорювалося питання санкцій проти Російської Федерації: «Рішення щодо санкцій безпосередньо пов’язане з повним і беззаперечним виконанням Російською Федерацією Мінської угоди. Це означає, що Російська Федерація повинна вивести свої війська, Україна повинна отримати повний доступ до українських територій з метою проведення чесних і прозорих виборів за українським законодавством».

  Арсеній Яценюк висловив вдячність Міністру фінансів США за незмінну підтримку України: «Уряд США є одним з найсильніших союзників України в стабілізації економічної, політичної ситуації, підтримці територіальної цілісності і незалежності української держави та проведенні необхідних реформ».