• In English
 • Україна успішно завершила реструктуризацію державного та гарантованого державою боргу на суму 15 млрд. дол. США
  опубліковано 13 листопада 2015 року о 09:38

  Міністерство фінансів України радісно повідомляє про завершення реструктуризації державного та гарантованого боргу за 13 випусками облігацій зовнішніх державних позик України та гарантованих державою Єврооблігацій. Після прийняття на зборах держателів облігацій, що відбулися 14 жовтня, рішень кваліфікованої більшості держателів цих випусків облігацій, держателі, які вчасно подали відповідні розпорядження щодо участі, вже сьогодні отримують нові облігації та державні деривативи згідно з умовами обміну.

  Міністр фінансів України Наталія Яресько заявила: «Сьогодні ми закриваємо важливу главу в історії економіки України та відкриваємо іншу. Мало хто вірив, що нам вдасться зробити це, коли ми розпочинали процес реструктуризації вісім місяців тому. Успішне завершення реструктуризації боргу, яку ми досягли, уникнувши дефолт, посилює позиції економіки України і є важливою передумовою для повернення до економічного зростання».

  Завершення пропозиції обміну включає реструктуризацію зовнішнього державного боргу України на суму близько 15 млрд. дол. США, досягнення зменшення боргу України на 20% (близько 3 млрд. дол. США) та дозволяє Україні уникнути сплати попередньо запланованих 8,5 млрд. дол. США основної суми боргових зобов’язань, що підлягали виплаті за такими облігаціями до кінця 2018 року. Ця успішна боргова операція є ключовою складовою реалізації Механізму розширеного фінансування, ухваленого МВФ у березні 2015 року і є результатом семи місяців напруженої роботи усіх органів влади України, яку координувало Міністерство фінансів, метою якої було переконання держателів облігацій у необхідності реструктуризації боргу України.

  Держателі 13 випусків облігацій, які схвалили відповідні рішення зборів держателів кваліфікованої більшості і вчасно подали відповідні розпорядження щодо участі до завершення обумовленого кінцевого строку, сьогодні отримують у зв’язку із завершенням нові облігації через клірингові системи. Відповідно до умов обміну дохідність нових облігацій становить 7,75% річних та зі строком погашення з 2019 до 2027 роки. Окрім цього, за умовами обміну передбачено випуск державних деривативів. Держателі отримають у встановленому порядку права на облігації та державні деривативи через клірингові системи та їх відповідних зберігачів відповідно до процедур таких клірингових систем та зберігачів.

  Держателі тринадцяти випусків облігацій, які схвалили відповідні рішення зборів держателів кваліфікованої більшості, але вчасно не подали відповідні розпорядження щодо участі, до завершення обумовленого кінцевого строку, не отримують нові цінні папери сьогодні. Такі держателі матимуть 150 днів після дати завершення реструктуризації для подання відповідних розпоряджень щодо участі, відповідно до оприлюднених умов обміну, якщо вони бажають отримати права на додаткові облігації та державні деривативи. Держателі, які не нададуть відповідні розпорядження щодо участі протягом цього терміну, втрачають право на отримання додаткових облігацій та державних деривативів. У цьому випадку облігації та державні деривативи, на отримання яких вони мали би право, будуть продані на ринкових умовах, а надходження від продажу (за вирахуванням організаційних витрат) будуть перераховані таким держателям через клірингові системи.

  Лише один випуск облігацій України не брав участі в пропозиції обміну, а саме облігації зі строком погашення у грудні 2015 року. Умови випуску цінних паперів, випущених сьогодні, включають договірне положення, за яким Україна не може здійснювати виплати за такими облігаціями або пропонувати їх держателям більш вигідні умови, ніж ті, які були запропоновані іншим держателям облігацій, які взяли участь у обміні, що завершився. Україна висловлює жаль, що держателі цих облігацій відмовилися підтримувати важливу для України операцію з реструктуризації боргу. У той же час, Уряд України, в рамках своїх договірних зобов’язань, готовий до пошуку рішення з держателями цих облігацій зі строком погашення у грудні 2015 року.