• In English
 • Військові частини й підрозділи, які виконують завдання в зоні АТО, забезпечені зимовою формою практично повністю
  опубліковано 12 листопада 2015 року о 18:49

  «Станом на 11 листопада військові частини й підрозділи, які виконують завдання в зоні АТО, забезпечені належним речовим майном практично повністю. Утеплені куртки й штани, а також тепла білизна є у 100 відсотків військовослужбовців», – повідомив начальник Тилу штабу антитерористичної операції.

  Офіцер розповів, що до зони АТО доставляють шапки-фески, рукавиці, зимові шкарпетки, які одразу ж видаються військовослужбовцям.

  Варто зауважити, що перелік майна, яке мають видати мобілізованим військовослужбовцям чи військовослужбовцям за контрактом, не відрізняється. А от у термінах носіння одягу відмінності є. Наприклад, згідно з нормами забезпечення військовослужбовцю за контрактом куртка утеплена й штани видаються на 3 роки, а мобілізованому – на 2 роки.

  «Але якщо з об’єктивних обставин форма військовослужбовця стане непридатною для носіння, ми завжди зможемо видати йому нову», – наголошує начальник Тилу штабу АТО.

  З початком дощів тиловики подбали й про те, що на склади частин задіяних в АТО завезли гумові чоботи.

  «Є окрема норма, яка в разі необхідності дозволяє видавати спеціальне взуття, до якого належать, зокрема, гумові чоботи, – говорить офіцер. – Невеличкий дощ одразу перетворює землю на липку багнюку, тож у звичайних берцях ходити не надто комфортно. Тому на даний час уже 83 відсотки військовослужбовців отримали гумові чоботи. Але хотів би звернути увагу, що дане взуття потім має обов’язково здаватися».

  Військовослужбовцям доведеться здати на склад не тільки гумові чоботи. В разі звільнення бійця в запас йому належить повернути так зване інвентарне майно. До нього належать – бронежилет, шолом, спальний мішок, зимові рукавиці, костюм для захисту від дощу. Якщо військовослужбовець звільняється влітку, до цього переліку ще необхідно додати теплі штани.

  «Запевняю, мерзнути нашим бійцям взимку не доведеться. Протягом літа-осені ми подбали, щоб більшість підрозділів розквартирували в капітальних будівлях або бліндажах і якнайменше – в наметах. Немає проблем і з буржуйками. Сьогодні їх завезено із запасом. Активна підготовка до зими триває, причин для хвилювання я не бачу», – зазначив начальник Тилу штабу АТО.