• In English
 • Держенергоефективності: Сьогодні ринок ЕСКО має великий потенціал
  опубліковано 12 листопада 2015 року о 18:43

  12 листопада 2015 року в рамках VII Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з питань енергоефективності та відновлюваної енергетики відбувся семінар «ЕСКО: потенціал впровадження, успішні практики, інституційні бар’єри», під час якого обговорювалися питання щодо правових засад функціонування механізму енергосервісних договорів у бюджетній сфері та їх імплементації у бюджетний процес.

  За словами Олексія Корчміта, Першого заступника Голови Держенергоефективності, прийняті закони по механізмах енергосервісу (ЕСКО) дозволять провести в країні енергомодернізацію бюджетних установ, яких сьогодні нараховується близько 100 тисяч. Проведення термомодернізації цих установ дозволить у 2020 році економити до 100 млн. куб. метрів газу та інших ресурсів за рік.

  Олексій Корчміт зауважив, що ЕСКО механізми розроблялися відповідно до 27 та 32 Директиви Європейського Союзу, які потрібно імплементувати. «Сьогодні ринок ЕСКО має великий потенціал. Майже 13% теплової енергії споживається нині бюджетними установами. Це дуже багато, коли говоримо про скорочення енергоресурсів», - зазначив він та додав, що потенціал скорочення газу в бюджетній сфері до 50%, що становить майже 0,7 млрд. куб. метрів газу на рік.

  «Обсяг необхідних інвестицій лише для доведення бюджетних будівель до класу «С» енергоефективності сягає майже 4,5 млрд. євро. Це великий потенціал для створення ринку ЕСКО на майбутні 30 років», - повідомив він та додав, що  нещодавно прийнято примірний енергосервісний договір, який  є шаблоном для усіх керівників шкіл, лікарень, дитячих садків.

  Олексій Корчміт проінформував про подальші кроки щодо розвитку ринку енергосервісу. Зокрема,  планується розробка методичних рекомендацій для сторін енергосервісного договору, створення кредитних продуктів для ЕСКО банківськими установами, запровадження механізмів стимулювання ЕСКО-компаній, проведення масштабної роз’яснювальної кампанії.

  Учасники заходу зійшлися на думці, що енергосервіс – це перспективний напрям, який дозволить, окрім бюджетної сфери, модернізувати житлові будівлі, вуличне освітлення та стане додатковим стимулом для розвитку місцевих громад.