• In English
 • Мінрегіон працює над розробкою низки нормативних актів, прийняття яких значно покращить ситуацію з питною водою в Україні
  опубліковано 12 листопада 2015 року о 18:16

  В Україні питання кількості та якості питної води набуває все більшої актуальності, адже вона знаходить на передостанньому місці в Європі з запасів води. На даний час в країні 80% питної води забезпечується з поверхневих джерел, а 20% - з підземних.

  Про це сказав начальник управління інженерних систем Мінрегіону Сергій Пахольчук під час конференції «Проблеми та перспективи питного водопостачання та водовідведення в Україні» в рамках ХІІІ Міжнародного форуму «AQVAUKRAINE – 2015».

  «Для забезпечення повноцінного функціонування підприємств водопровідно-каналізаційного господарства Мінрегіоном розроблено ряд нормативно-правових актів. Зокрема, проект  Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про питну воду та питне водопостачання». Його прийняття врегулює питання приймання стічних вод в міські мережі водовідведення», - розповів Сергій Пахольчук.

  Так, метою розроблення  проекту є удосконалення законодавства у сфері питного водопостачання та водовідведення. З його прийняттям врегулюються відносини, пов'язані з відведенням, транспортуванням та очищенням стічних вод.

  «В проекті передбачена норма запобігання погіршення якості питної води в джерелах питного водопостачання через скиди в системи централізованого водовідведення стічних вод суб’єктами господарювання»,- додав він.

  Ще одним проблемним питанням в Україні, за словами Сергія Пахольчука, є практично повна відсутність очисних споруд з закінченим технологічним процесом обробки та утилізації осадів. Для врегулювання цього питання та з метою захисту навколишнього природного середовища від негативного впливу скидів стічних вод промисловості Мінрегіон розробляє законопроект  «Про водовідведення та очищення стічних вод населених пунктів».

  Крім того, готуються зміни до Правил технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України, Правил приймання стічних вод у комунальні та відомчі системи каналізації міст і селищ України та Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення у населених пунктах України.