• In English
 • АМКУ взяв участь в обговоренні питань реформування енергетичного сектору України
  опубліковано 12 листопада 2015 року о 18:01

  10 листопада 2015 року Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв, Перший заступник Голови Комітету – державний уповноважений Марія Ніжнік та державний уповноважений Комітету Валерій Полюхович взяли участь у Міжнародному експертному круглому столі на тему «Реформування енергетичного сектору України (ринки електричної енергії, енергетичного вугілля та природного газу)». Захід організовано Фондом розвитку конкуренції за підтримки Антимонопольного комітету України.

  У заході взяли участь народний депутат України, голова комітету Верховної ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та безпеки Микола Мартиненко, заступник Міністра Кабінету Міністрів України Вадим Гламаздін, Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк, керівник напрямку «Енергія та навколишнє середовище» Європейської Комісії Торстен Веллер, експерт Управління з антимонопольних питань та питань концентрації Комісії з питань захисту конкуренції (Болгарія) Лачезар Станчев, експерт з питань нафти та газу Федеральної торговельної комісії США Патрісія Галван,  представник Європейської комісії Крістофер Кірбі, експерт Федерального конкурентного відомства Австрії (BWB) Анастасіос Ксеніадіс, директор центру з впровадження нової моделі ринку ДП «НАЕК «Енергоатом» Сергій Бедін, генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко, Заступник Генерального директора з перспективного розвитку ПАТ «Укргідроенерго» Юрій Литвиненко, директор ДП «Енергоринок» Юрій Гнатюк, Перший заступник Голови правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома, а також члени Експертної Ради Фонду розвитку конкуренції Хасан Какая, Сергій Цівкач, Сергій Єрмілов та Олександр Мельниченко та інші.

  Метою круглого столу був аналіз стану розвитку конкуренції на ринках електричної енергії, енергетичного вугілля та природного газу, а також напрацювання подальших кроків у вирішенні проблемних питань.

  Під час першої сесії, Валерій Полюхович наголосив на тому, що Антимонопольний комітет працює над реформуванням ринків електричної енергії. За його словами, двосторонні відносини між суб`єктами повинні стати базовою засадою функціонування ринків електричної енергії, формування ціни електричної енергії повинно базуватися на обґрунтованих вартісних показниках. Крім того, правове регулювання з боку Регулятора повинно мати чіткий, прозорий характер та детальне нормативне закріплення, а досягнута в результаті вільна конкуренція на ринку електричної енергії повинна стати двигуном економічного зростання.

  На наступній сесії Валерій Полюхович поінформував про заходи, що здійснюються Антимонопольним комітетом України на регіональних ринках природного газу. Так, з початку 2015 року органами Комітету за результатами розгляду понад 20 справ прийнято рішення про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, надано понад 80 обов’язкових для розгляду рекомендацій про припинення дій, що можуть містити ознаки порушення конкурентного законодавства. На сьогодні органами Комітету здійснюється збір та аналіз доказів у 22 справах.

  У свою чергу міжнародні експерти презентували досвід країн Європи та США щодо розвитку конкуренції на зазначених ринках, а також висловили своє бачення шляхів реформування цих ринків в українських реаліях.

  За результатами засідання круглого столу Фондом розвитку конкуренції планується підготувати резолюції за участю членів Експертної Ради Фонду, які міститимуть рекомендації органам державної влади щодо розвитку конкуренції на ринках електричної енергії, енергетичного вугілля та природного газу.