• In English
 • Вимушеним переселенцям допомагають усі міністерства, - Геннадій Зубко
  опубліковано 12 листопада 2015 року о 15:29

  Кожне міністерство в Уряді опікується проблемами вимушених переселенців і робить свою частину спільної роботи з допомоги їм. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час урочистого відкриття фотовиставки «Обличчя переселенців» у четвер у Києві.

  Зокрема, Міністерство соціальної політики надає допомогу з соцвиплатами та компенсаціями. Державна служба з надзвичайних ситуацій – першу допомогу людям, які тільки виїхали з Донбасу або хочуть це зробити. Мінрегіон розробляє та реалізує проекти з відновлення Донбасу.

  «У нас попереду важкий шлях відновлення Сходу України, але я пропоную пройти його разом. Це виклик з точки зору кількості людей, які були вимушені переселитись, покинули свої оселі. Я не хочу застосовувати слово «переселенці». Це не правильне слово. Це люди які тимчасово поїхали, але обов’язково повернуться на свою територію», - зазначив Геннадій Зубко.

  Урядовець наголосив, що сьогодні Україна долає серйозний виклик.

  «Ми хочемо подякувати всім і, в першу чергу, українським громадянам, а також нашим  партнерам – Уряду Великої Британії, посольствам і урядам всіх європейських країн, ООН, Червоному Хресту, багатьом іншим міжнародним організаціям, допомога яких дає можливість бути впевненими у своїх перспективах, у проведені реформ і відновленні Сходу України», - сказав Віце-прем’єр-міністр України.

  Він зазначив, що сьогодні спільно з Європейським Союзом і ООН розроблена конкретна маршрутна карта. Вона показує, у яких сегментах і як діяти щодо соціальної адаптації,  відновлення робочих місць, а також як допомоги вимушено переселеним особам. Також створено Державне агентство з питань відновлення Донбасу.

  За словами Геннадія Зубка, ця робота дійсно допомагає зробити контрольованою гуманітарну кризу, яка є найбільшою в Європі, а також показати шляхи виходу з ситуації із вимушеним переселенцям.

  Урядовець зазначив, що німецький банк KfW і Європейський інвестиційний банк надають Україні кошти саме на відновлення східного регіону. «Вже розглянуто понад 60 проектів щодо відбудови та реконструкції соціальних об’єктів, які знаходяться на звільненій підконтрольній українській владі території. Це ті речі, які дають нам впевненість у завтрашньому дні», - сказав він.

  Геннадій Зубко сказав, що основним завданням сьогодні залишається відновлення інфраструктури і відновлення робочих місць. «Ми говоримо про створення індустріальних парків, вільних економічних зон у Донецькі та Луганській областях, які дозволять відновити інфраструктуру, створити достатньо робочих місць і дати можливість нашим громадянам почати облаштовувати своє життя. Це приклад дуже багатьох людей, які зараз живуть поряд з нами. Це приклад працівників нашого міністерства, які виїхали з окупованої території і тепер працюють і допомагають  нам у нашій роботі», - розповів він.

  Віце-прем’єр-міністр наголосив, що потрібне неухильне виконання Мінських угод, встановлення миру, відновлення українського законодавства по всій території нашої держави. Також, за його словами, потрібно закрити  кордон і припинити потік терористів і російських військових на окуповану територію Донецької та Луганської областей.

  «Я впевнений, що разом із нашими партнерами та друзями в Європі та світі ми подолаємо цю кризу, відновимо мир, відновимо інфраструктуру Донбасу і зробимо Україну великою європейською державою», - сказав Геннадій Зубко.