• In English
 • Очільники прикордонних відомств України та Литовської Республіки домовилися про подальше співробітництво
  опубліковано 12 листопада 2015 року о 15:36

  Завершується робоча поїздка литовської делегації на чолі з Командуючим Служби охорони державного кордону МВС Ренатасом Пожелою в Україну. Прикордонники з Литви прибули на запрошення прикордонного відомства для ознайомлення з діяльністю українських прикордонників та станом реформування Держприкордонслужби, а також налагодження подальших напрямів двостороннього співробітництва.

  Сьогодні в Адміністрації Держприкордонслужби очільники  прикордонних відомств України та Литовської Республіки Віктор Назаренко та Ренатас Пожела  підписали протокол робочої зустрічі одним з пунктів якого обумовлено подальші перспективи двостороннього співробітництва. Серед основних напрямків подальшої співпраці є обмін досвідом у сфері охорони державного кордону, зокрема прикордонного контролю, обмін інформацією в питаннях охорони кордону та підготовка персоналу.

   Також литовським колегам було продемонстровано роботу Головного центру управління службою Держприкордонслужби, який має чітку вертикаль від центрального апарату до прикордонних підрозділів на державному кордоні.

  Нагадаємо, що під час першої зустрічі декілька днів тому з Головою Держприкордонслужби у Києві делегації Служби охорони державного кордону МВС Литовської Республіки було доведено порядок охорони державного кордону та стан розвитку і становлення прикордонного відомства, як правоохоронного органу європейського зразка. Також було обговорено результати виконання рекомендацій ЄС щодо запровадження безвізового режиму, опрацювання стратегічних документів розвитку відомства на період до 2020 року, в тому числі Концепції інтегрованого управління кордонами.

  Після цього прикордонники Литви продовжили свою поїздку та побували в Східному регіональному управління Держприкордонслужби в Харкові. Вони ознайомилися із структурою регіонального управління, змогла оглянути фортифікаційні споруди в міжнародному пункті пропуску «Гоптівка» та комплекс інженерно-технічних і оборонних споруд вздовж лінії державного кордону на ділянці Харківського прикордонного загону.