• In English
 • Україна відіграє важливу роль на світовому ринку зернових, - голова ДПЗКУ
  опубліковано 12 листопада 2015 року о 14:14

  Україна має значний зерновий потенціал, а зерно вітчизняного виробництва користується великим попитом з боку держав-експортерів. Отже Україна відіграє важливу роль на світовому ринку зернових. Про це заявив голова правління Державної продовольчо-зернової корпорації Борис Приходько.

  «Зерновий потенціал і надлишки зерна в Україні суттєві. На щастя, держави нетто-експортери виказують інтерес до цього ресурсу. Ми одні з найбільших виробників і постачальників зерна в світі. Більше того, галузь має високий інвестиційний потенціал, адже Україна здатна збільшити врожайність та обсяги виробництва. Щороку ми експортуємо близько 3 млн. тонн зернових до таких держав як Китай, Єгипет, Індонезія, Лівія, Іспанія, тощо», – цитує Бориса Приходька прес-служба ДПЗКУ.

  При цьому він додав, що одним з головних конкурентних переваг України є висока якість зернових, які не містять ГМО. «Для нас як для держави-виробника надважлива якість зернових, які ми експортуємо та постачаємо на внутрішній ринок. Тому необхідно дотримуватися технологій. А це і якісний посівний матеріал, засоби захисту рослин та добрива. Ми не пропонуємо ринку ГМО-продукцію. А це, зі свого боку, головний пріоритет міжнародних експортерів», – додав голова державного зернотрейдера.

  Борис Приходько також додав, що максимальної ефективності роботи ДПЗКУ досягне в разі її приватизації. На сьогодні державний статус корпорації перешкоджає реалізації визначного продовольчого потенціалу України на міжнародних ринках.