• In English
 • Держсанепідслужба інформує про епідемічну ситуацію захворюваності на грип та ГРВІ
  опубліковано 11 листопада 2015 року о 16:28

  Захворюваність на грип та ГРВІ у нинішньому епідсезоні майже на 11 % менша минулорічного рівня аналогічного періоду. За оперативними даними територіальних органів охорони здоров’я за шість тижнів епідемічного сезону в Україні зареєстровано більше 840 тисяч випадків захворювань на грип та ГРВІ. Із загальної кількості захворілих близько 70 % становлять діти віком до 17 років. Усього по країні нині із попередніми діагнозами грип та ГРВІ госпіталізовано близько 26 тисяч осіб, із них 77,8 %  діти. На грип та ГРВІ з початку епідемічного сезону в Україні вже перехворіло 2 % населення

  «Шкоди організму завдає не стільки грип, як ускладнення. Саме вони призводять до тяжких наслідків, зокрема пневмонії, що може загрожувати життю хворого. Надзвичайно важливо звернутися по медичну допомогу якомога раніше, – зазначає Святослав Протас, керівник Держсанепідслужби. – Особливо, коли захворювання вражає маленьку дитину».

  При появі перших симптомів грипу: підвищеній температурі тіла, болі у горлі та м’язах, кашлі, хворому варто залишатися вдома щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку. Призначене лікарем симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання. Продовжувати його необхідно до повного зникнення симптомів. Якщо стан хворої людини погіршується, не слід зволікати з госпіталізацією, адже під загрозою може опинитися життя.

  За 45 тиждень 2015 року з 2 по 8 листопада на грип та ГРВІ захворіло 144934 особи, із них 66,4 % діти віком до 17 років. Порівняно з минулим тижнем по всій території України відзначається незначне збільшення інтенсивності епідемічного процесу. Темп приросту захворюваності серед дорослого населення і дітей до 17 років не перевищує 2 %. Нинішній рівень захворюваності за звітний тиждень на 9,1 % менший за минулорічний.

  У всіх регіонах України показники захворюваності на грип та ГРВІ не перевищують епідемічні пороги. Летальних випадків серед населення за звітний тиждень не зареєстровано. У структурі вірусів найчастіше виділяються віруси парагрипу (50 %), РС-віруси (31 %) та в меншій кількості аденовіруси (18 %) і віруси типу А (1 %).

  Станом на 8 листопада проти грипу вакциновано понад 20 тисяч осіб, із них 17 %  діти до 17 років. Фахівці нагадують, що незначна кількість проведених щеплень забезпечує індивідуальний захист вакцинованих, проте не створює загальний імунний прошарок серед населення.

  Детальніше з інформацією щодо епідемічної ситуації в Україні та вірусологічного моніторингу в епідсезоні 2015–2016 рр. з грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій  можна ознайомитися у Інформаційному бюлетні, який підготовлений Українським центром з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України.