• In English
 • У МОН відбулася нарада з представниками переміщених ВНЗ Донбасу
  опубліковано 11 листопада 2015 року о 14:24

  11 листопада 2015 року у Міністерстві освіти і науки України за участю заступника Міністра Андрія Гевка відбулася нарада ректорів та голів студентського самоврядування вищих навчальних закладів Донбасу, тимчасово переміщених із зони проведення антитерористичної операції.

  Темою зустрічі стало обговорення проблем переміщених ВНЗ та шляхи їх подолання. Андрій Гевко зазначив, що важливо усвідомлювати складність ситуації, у якій знаходяться переміщені навчальні заклади, та наголосив на важливості конструктивної співпраці для її вирішення. «Нестандартні ситуації потребують нестандартних рішень, для досягнення яких нам необхідно об’єднати зусилля», - сказав заступник Міністра.

  Ректор Донецького національного університету Борис Гринюк повідомив, що вже готовий проект положення про створення ради ректорів тимчасово переміщених ВНЗ, який наразі потребує узгодження Міністерства. За його словами, рада являтиме собою консультативний дорадчий орган з проблематики переміщених ВНЗ.

  Як поінформував Борис Гринюк, 10 листопада під час круглого столу у Торгово-промисловій палаті України було напрацьовано дорожню карту вирішення проблем переміщених ВНЗ. Він зауважив, що для вирішення зазначених у дорожній карті питань, необхідна допомога  Міністерства освіти і науки, Міністерства соціальної політики, Кабінету Міністрів України, а також Верховної Ради України, Комітету ВРУ з питань науки і освіти, а також обласних державних адміністрацій. Ключовим питанням у дорожній карті є внесення змін до нормативної бази, які дозволять переміщеним ВНЗ отримати особливий статус на перехідний період.

  Представник студентського самоврядування переміщених ВНЗ Степан Золотар зазначив, що необхідними умовами для відновлення якості навчального процесу у переміщених ВНЗ є вирішення таких питань, як брак навчальних корпусів та місць в гуртожитках, необхідність оновлення бібліотечних фондів, створення комп’ютерних класів. Також він наголосив на важливості вирішення більш довгострокового питання – реінтеграції до освітньої спільноти тих осіб, які залишилися на тимчасово непідконтрольних Україні територіях, а також позбавленні вчених звань і ступенів тих осіб, які займають керівні посади у навчальних закладах на території, підконтрольній терористам.