• In English
 • ВР прийняла за основу законопроект щодо запровадження контрактної форми роботи в галузі культури та конкурсної процедури призначення керівників в усіх закладах культури
  опубліковано 11 листопада 2015 року о 12:29

  11 листопада Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про внесення змін до деяких Законів України щодо запровадження контрактної форми роботи в галузі культури та конкурсної процедури призначення керівника державного чи комунального закладу культури (№2669-Д).

  Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко, представляючи законопроект у Верховній Раді, зазначив: «Цей законопроект є розвитком законопроекту, який  був внесений Урядом  ще в травні місяці, але тоді, внаслідок внесення альтернативного проекту, не набрав необхідної кількості  голосів. Зараз, по суті, це спільний продукт парламенту і Уряду.  Відбулося багато дискусій на цю тему в профільному комітеті і тепер він набрав вигляду, який, в основному для всіх є прийнятним. Законопроектом  детально виписана процедура проведення конкурсу,  а також визначені чіткі критерії відбору при призначенні керівників закладів. Принагідно хочу  відзначити, що Міністерство культури вже зараз проводить  всі призначення керівників  через конкурс».

  Проектом пропонується передбачити призначення на посади керівників державних та комунальних закладів культури, театрів, бібліотек, музеїв шляхом укладання контракту строком на п’ять років за результатами проведення конкурсної процедури. Крім того, пропонується встановити вимоги до керівників державних та комунальних закладів культури, театрів, бібліотек, музеїв, порядок конкурсного добору керівників, склад, порядок формування і повноваження конкурсної комісії, процедуру проведення конкурсного добору керівника.

  Документ прийнято в першому читанні.