• In English
 • Мінінфраструктури та Європейська Бізнес Асоціація продовжать діалог щодо реформи залізничної галузі
  опубліковано 11 листопада 2015 року о 12:01

  Європейська Бізнес Асоціація наголошує на важливості проведення реформи залізничної галузі та необхідності подальшої плідної співпраці з Міністерством. Про це йдеться у прес-повідомленні ЕВА.

  Наприкінці жовтня бізнес-спільнота зустрілася з представниками Міністерства інфраструктури України для того, щоб досягти консенсусу у питанні стосовно внесення змін до проекту Закону України «Про залізничний транспорт». Цій зустрічі передував лист Асоціації №1135/2015/17 від 22 жовтня 2015 року, в якому вона звернулася до Кабінету Міністрів із проханням не подавати проект Закону в існуючій редакції для того, щоб мати змогу доопрацювати проект Закону разом із зацікавленими учасниками ринку залізничних перевезень.

  Так, Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський наголосив на тому, що в законопроекті враховані акти законодавства ЄС, зобов’язання щодо імплементації яких Україна взяла на себе відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС. За його словами, зауваження щодо норм та положень законопроекту, які спрямовані на імплементацію Угоди про асоціацію, Міністерством не враховуватимуться. Зокрема, йдеться про зауваження Асоціації щодо запровадження ліцензування перевезень залізничним транспортом і відповідальності перевізників за збереження вантажів. Натомість інші питання, зокрема, щодо  окремих термінів проекту Закону, інвестування у розвиток залізничної інфраструктури матимуть підтримку представників Міністерства інфраструктури під час обговорення розгляду законопроекту в Комітеті з питань транспорту Верховної Ради України.

  В рамках робочої групи Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації планується продовжити роботу з удосконалення законодавства в залізничній галузі з урахуванням інтересів учасників ринку.

  Нагадаємо, законопроект «Про залізничний транспорт» зараз знаходиться на розгляді в Кабміні. Після схвалення урядом проект документу буде направлено на реєстрацію до Верховної Ради України.

  Довідково

  Реформа залізничної галузі – один з пріоритетних напрямків роботи Міністерства інфраструктури. Головною метою змін є лібералізація ринку залізничних перевезень та запровадження ринкової моделі функціонування галузі. Міністерство розробило проект Закону «Про залізничний транспорт», який впровадить новий підхід до організації перевезень: лібералізує ринок залізничних перевезень, кардинально змінить принципи тарифоутворення, введе поняття соціальних перевезень. Ці заходи сприятимуть розвитку конкуренції та покращенню інвестиційної привабливості галузі. Наразі законопроект знаходиться на розгляді Кабінету Міністрів.

  За результатами оцінки компанії Deloitte, вартість активів «Укрзалізниці» склала 245 млрд. грн. 21 жовтня відбулася реєстрація публічного акціонерного товариства «Українська залізниця», 100% акцій якого належатимуть державі. Уряд уже затвердив Статут публічного акціонерного товариства, який змінить модель керівництва підприємством з одноосібної на колегіальну. Створення ПАТ покликане розділити державну та бізнесову функції, які досі поєднувала «Укрзалізниця». Функції державного управління відійдуть до новостворених державних структур – Агентства залізничного транспорту, а також Нацкомісії з регулювання у сфері транспорту (НКРТ), яка відповідатиме за тарифоутворення. «Укрзалізниця» здійснюватиме бізнес-функцію. Такий підхід підвищить ефективність управлінських процесів та приведе їх у відповідність до європейського зразка.