• In English
 • Об’єднані громади Хмельниччини заручилися підтримкою облдержадміністрації та міжнародних партнерів
  опубліковано 11 листопада 2015 року о 11:13

  Під патронатом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, за сприяння Хмельницької обласної державної адміністрації і фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», в рамках впровадження проекту «Експертна та інформаційна підтримка процесу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні» у Хмельницькому відбулася презентація пілотного проекту «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області», а також проведено відкритий семінар для голів нових об’єднаних територіальних громад та новообраних депутатів місцевих рад. Організатором заходів виступила громадська організація «Інститут громадянського суспільства».

  Завданнями Проекту є:

  ∙ інституційна та організаційна підтримка об’єднаних територіальних громад;

  ∙ допомога у просторовому та стратегічному плануванні;

  ∙ створення методичних рекомендацій за результатами проведеної діяльності пілотного проекту.

  Під час заходу було підписано Меморандум між ГО «Інститут громадянського суспільства» та Хмельницькою облдержадміністрацією про спільну діяльність у реалізації проекту підтримки об’єднаних громад у Хмельницькій області як у пілотному регіоні.

  Ціллю пілотного проекту визначено розбудову ефективної спроможності новоутворених об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області з подальшим поширенням успішних результатів діяльності проекту на інші регіони України.

  У ході реалізації цього пілотного проекту, з метою ефективного управління на місцях, об’єднані територіальні громади Хмельницької області отримають від міжнародних партнерів експертну, консультативну та організаційну допомогу.

  Як відомо, Хмельницька область є одним із лідерів процесу децентралізації: там вже відбулися перші місцеві вибори в 22 об’єднаних територіальних громадах. Загалом в області вже створено 24 об’єднані громади.

  Довідково

  Проект «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» реалізується ГО «Інститут громадянського суспільства» під патронатом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», GIZ Бюро в Україні, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні», Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» та Проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку України».