• In English
 • Регіональна політика енергоефективності: місцеві ініціативи та фінансові інструменти
  опубліковано 11 листопада 2015 року о 09:34

  Сьогодні одне із завдань – змінити культуру енергоспоживання, створити «живий» попит з боку населення на енергоефективні технології та обладнання, що суттєво сприятиме вирішенню проблем неефективного використання енергоресурсів. На цьому акцентували увагу учасники тематичної панелі «Регіональна політика енергоефективності: місцеві ініціативи та фінансові інструменти» у рамках бізнес-форуму, який почав роботу 10 листопада 2015 року.

  Виступаючі також поділилися практичним досвідом впровадження програми з енергоефективності.

  «У ході реалізації програми стало зрозуміло, що, зважаючи на складну економічну ситуацію, досить високою залишається відсоткова ставка кредитів. Тому ми підписали меморандуми про співпрацю з органами місцевого самоврядування. Як наслідок, маємо 67 запроваджених регіональних та місцевих програм, якими передбачається відшкодування відсоткової ставки за «теплими» кредитами», - зауважив Перший заступник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт.

  За його словами, залучення місцевих та регіональних бюджетів до співфінансування заходів з енергоефективності сприяє збільшенню кількості учасників програми з енергоефективності. Адже, громадяни мають змогу скористатися одразу декількома механізмами підтримки: державною програмою щодо компенсації частини суми кредиту та місцевими.

  «Тільки спільними зусиллями ми зможемо запустити великий інфраструктурний проект масштабного утеплення житла», - наголосив Олексій Корчміт.

  Довідково

  Тематична панель «Регіональна політика енергоефективності: місцеві ініціативи та фінансові інструменти» відбулася у рамках конференції «Фінансові інструменти стимулювання енергоефективності. Державні ініціативи в житловому секторі та міжнародні проекти» VII Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з питань енергоефективності та відновлюваної енергетики.

  У роботі цієї тематичної панелі також взяли участь представники ОСББ, які вже скористалися державною програмою з утеплення житла.