• In English
 • Державну прикордонну службу України з робочим візитом відвідала делегація Служби охорони державного кордону Литовської Республіки
  опубліковано 10 листопада 2015 року о 17:16

  Сьогодні в Києві відбулася зустріч Голови Державної прикордонної служби України Віктора Назаренка з Командуючим Служби охорони державного кордону МВС Литовської Республіки Ренатасом Пожелою. В Україну литовська делегація прибула на запрошення прикордонного відомства для ознайомлення з діяльністю українських прикордонників та станом реформування Держприкордонслужби, а також налагодження подальших напрямів двостороннього співробітництва.

  У ході зустрічі Віктор Назаренко довів своєму литовському колезі інформацію про Державну прикордонну службу України, порядок охорони державного кордону та поінформував про стан розвитку прикордонного відомства і його становлення як правоохоронного органу європейського зразка з посиленою здатністю виконувати оборонні функції в контексті воєнної загрози на державному кордоні. Крім того, було обговорено результати виконання рекомендацій ЄС щодо запровадження безвізового режиму, опрацювання стратегічних документів розвитку відомства на період до 2020 року, в тому числі Концепції інтегрованого управління кордонами.

  Очільник прикордонного відомства зазначив, що Держприкордонслужба України у своєму розвитку постійно орієнтується на європейський зразок прикордонної охорони, для якого основними є правоохоронні функції, однак в минулому році Україні довелося зіткнутися з новими викликами та загрозами, пов’язаними з анексією Криму та бойовими діями на сході країни.

  Обговорюючи про ситуацію на спільному кордоні з державами-членами ЄС Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, а також Молдовою, Віктор Назаренко наголосив, що прикордонне співробітництво вже багато років плідно розвивається і посилюється на підставі не тільки міжнародних угод, а також у дусі взаємної довіри і поваги. Зокрема, затверджена «Дорожня карта» з питань організації охорони кордону з ЄС передбачає впровадження загальновизнаних підходів до прикордонного менеджменту, а саме спільний контроль в пунктах пропуску та патрулювання державного кордону, оперативний обмін інформацією і аналіз ризиків.На сьогодні вже розпочато спільне патрулювання кордону з польськими, словацькими, угорськими, а також молдовськими колегами, на фінальній стадії переговорний процес з Румунською стороною. Спільні прикордонні перевірки проводяться в 4 пунктах пропуску на українсько-польській та в 5 на українсько-молдовській ділянках кордону. Ефективною також є співпраця з ФРОНТЕКС, в рамках якого українські прикордонники беруть участь у спільних операціях, а також у ряді тренінгів для персоналу. Активною є також співпраця з білоруськими колегами. Ефективно працює прикордонно-представницький апарат та налагоджені конструктивні робочі зв’язки.

  Голова Держприкордонслужби охарактеризував і обстановку на лінії розмежування у зоні проведення антитерористичної операції на сході України та на адміністративній межі з Автономною Республікою Крим. Окремо він розповів про заходи, які вживаються відомством, з метою інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону та територій, прилеглих до району проведення АТО і Автономної Республіки Крим, а також формування системи раннього виявлення загроз на морській ділянці кордону в межах Чорного та Азовського морів. Наголошувалося, що Україна на практиці реалізує Мінські домовленості і Мирний план Президента України з врегулювання ситуації на Донбасі. Сьогодні найбільш важливими завданнями для прикордонників є повернення контролю за лінією державного кордону, яка тимчасово не контролюється та протидія переміщенню зброї, боєприпасів, засобів терору, диверсійних груп в зоні АТО.

  Обговорюючи перспективи подальшого співробітництва прикордонних відомств України та Литовської Республіки сторони наголосили на важливості двосторонніх відносин. «Не дивлячись на ситуацію, що склалася, Держприкордонслужба стійка у своєму прагненні стати прикордонним відомством європейського зразка. І тому, саме зараз особливо важливо використовувати і вдосконалювати всі існуючі форми співпраці наших відомств», - зазначив Віктор Назаренко. Серед основних напрямків співпраці розглядався обмін досвідом у сфері охорони державного кордону, зокрема прикордонного контролю, обмін інформацією з питань охорони державного кордону та підготовка персоналу.

  Перебуваючи в Україні литовська делегація також відвідає Східне регіональне управління Держприкордонслужби, де ознайомиться зі станом охорони та інженерно-технічного облаштування державного кордону.