• In English
 • У Полтаві стартував XVІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика
  опубліковано 10 листопада 2015 року о 11:00

  9 листопада 2015 року, у День української писемності та мови, у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя відбулося відкриття XVІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. В урочистостях взяли участь представники учнівської, студентської молоді, громадськість області.

  «Українці були, є і залишаються патріотами, а це означає, що від рідної мови вони ніколи не відступляться», – наголосив доктор філологічних наук, професор, директор Інституту української мови Академії наук України Павло Гриценко.

  За словами директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрія Кононенка, найперше і найголовніше завдання МОН – розвиток і функціонування рідної мови у сфері освіти; підготовка суспільства до того, аби кожен із нас користувався українською мовою у повсякденні. «Ми кожної хвилини, а не лише 9 листопада, повинні дбати про українську мову, і коли сьогодні ми разом з учнями та педагогами у полтавській школі № 3 писали Диктант національної єдності, це було дуже зворушливо. На мою думку, для того, щоб пробуджувати в наших учнів, студентів любов до рідної мови, маємо використовувати не тільки уроки та лекції, а й неформальні заходи», - сказав директор департаменту.

  Від імені Союзу українок Олена Касіян привітала учасників конкурсу та зазначила, що незважаючи на великі труднощі, особливо зараз, коли в Україні іде війна проти запеклого ворога, коли Україна бореться, захищаючи свою незалежність, територіальну цілісність і свої цінності, такий конкурс відбувся.