• In English
 • У Литві за участю військовослужбовців ЗС України розпочалось багатонаціональне командно-штабне навчання «Кленова Арка – 2015»
  опубліковано 09 листопада 2015 року о 17:33

  В одному з навчальних центрів ЗС Литовської Республіки, що розташований неподалік Вільнюса, понад 250 військовослужбовців Збройних сил Литви, Польщі та України вдосконалюватимуть свої знання та навички із проведення стабілізаційних та миротворчих операцій.

  Україну на цьогорічному навчанні представляють 35 військовослужбовців з Командувань Сухопутних військ та Високомобільних десантних військ ЗС України, Національної академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного, інших військових частин та установ українського оборонного відомства. Активну участь у заході беруть українські офіцери, які вже входять до складу багатонаціонального штабу Литовсько-польсько-української бригади, що розпочала свою діяльність нещодавно.

  У ролі головних інструкторів та посередників, як і в попередні роки, працюють досвідченні офіцери та сержанти ЗС Канади, за плечима яких участь у багатьох миротворчих операціях у різних куточках нашої планети.

  Під час церемонії відкриття учасників навчання привітав начальник штабу Сухопутних військ ЗС Литовської Республіки полковник Далюс Полєкаускас. Він побажав присутнім ефективної спільної роботи впродовж навчання та висловив сподівання, що цьогорічний захід стане важливим кроком у вдосконаленні взаємосумісності міжнародних підрозділів та дозволить відпрацювати певний алгоритм для успішної діяльності Багатонаціональної бригади.

  Впродовж двох тижнів навчання штаб багатонаціонального батальйону, який складається з військовослужбовців з Литви, Польщі й України, виконуватиме завдання з миротворчої тематики в одній із вигаданих країн у балтійському регіоні. Сценарій розроблений з урахуванням можливих викликів та загроз, які можуть мати місце в цій частині Європейського континенту.

  Згідно з легендою, цілісність та суверенітет вигаданої балтійської країни Амберленд порушила агресивно налаштована держава Редленд, що межує на сході. Використовуючи потужний інформаційно-психологічний вплив та пропаганду, загарбники штучно ініціювали та підтримали сепаратистські рухи у регіоні, що призвело до протиправного відділення частини територій від Амберленду та створення невизнаного світовим суспільством геоутворення «Латгала». Для відновлення суверенітету та територіальної цілісності уряд Амберленду запроваджує поліцейську операцію, але за підтримки Редленду «Латгала» чинить збройних опір. Тож, на допомогу Амберленду для наведення ладу та стабілізації ситуації у регіон вводяться підрозділи Багатонаціональної бригади.

  Окрім застосування підрозділів Багатонаціональної бригади, в ході навчання велика увага звертатиметься на новітні методи проведення інформаційних операцій, здійснення інформаційної протидії, співробітництва з місцевим населенням, засобами масової інформації тощо.

  За словами одного з офіцерів штабу Багатонаціональної бригади підполковника Андрія Кіхтана, цьогорічне навчання є надзвичайно знаковим, адже вперше у ньому беруть участь офіцери з Литви, Польщі та України, які вже безпосередньо проходять службу разом у «ЛитПолУкрБригу». Тож, результатом цього заходу стане практичне втілення досвіду, знань та навичок, отриманих під час навчання, у майбутню діяльність багатонаціонального з’єднання.

  «Сценарій навчання базується на викликах тих локальних конфліктів і ситуацій, що, на жаль деякі країни переживають сьогодні. І для українських військовослужбовців це хороша нагода поглянути на події в східних регіонах нашої держави зі сторони, обмінятися досвідом зі своїми колегами з країн-членів Північноатлантичного альянсу, – підкреслив офіцер. – Збереження миру та стабільності – наше спільне завдання. А в контексті функціонування Багатонаціональної бригади це є головним пріоритетом».

  На переконання офіцера, головним викликом сьогодні є ознаки, так званої, гібридної війни, коли агресор, окрім військової техніки та озброєння, широко застосовує засоби інформаційно-психологічного впливу та пропаганди, нехтує добробутом цивільного населення та нормами міжнародного гуманітарного права. Саме цей аспект в ході навчання «Кленова Арка – 2015» й стане одним із ключових серед інших завдань, які виконуватимуть його учасники.